Автор Тема: Опозициите  (Прочетена 18124 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Опозициите
« Отговор #45 -: Април 27, 2014, 10:25:58 am »
За мен квадратите между действащи планети в картата, са по-лоши от опозициите, защото събитията са такива, че не могат да бъдат избегнати. В опозициите винаги има възможност за диалог-поне една идея, и няма доминиращ, днес си в ролята на единия, утре-на другия
При квадратите зависи дали е ляв/десен-и кой е в по- позиция

Мнението ми е подобно. При опозицията винаги има здрав контакт между двете страни - на ниво температура (студен/топъл). Имат общ елемент, на базата на който е формиран канал на комуникация и едното се превръща в противоположното - в посока овлажняване - емоция или изсушаване - вразумяване. Имаш очи да видиш онзи отсреща, защото в нещо сте еднакви.

При квадратите е по-сложно - там, при някои от двойките е възможна свръзка по сухо/влажно качество и промяната е в посока кристализация - изстудяване или затопляне - но този преход е по-интензивен, по-неустойчив и напрегнат - като течен азот - студено/топло/студено/топло и накрая се чупи. При другите квадратни двойки пък въобще и такъв контакт не може да се получи.

Овен и Рак нямат обща допирна точка, но Овен и Козирог ще се разберат по сухото. Везни и Рак могат да се топлят/изстудяват, но на основата на общото влажно, но Везни и Козирог могат и да влязат в колизия.

Ако в опозицията пътуваме в един коловоз и насреща ни точно в същия идва нещо друго - имаме възможност или да спрем, или да дадем назад, или да търкаме гуми един срещу друг, но не можем да си променим коловоза. Предизвикателството на квадрата е точно страничен удар - след това никой от участниците не може да се върне обратно в своя си коридор по пистата, но с известно напрежение търкаме брони странично и така гледаме да си останем в коловоза, ама най-често сме принудени да сменим първоначалната посока на движение. 
« Последна редакция: Април 27, 2014, 10:28:34 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Опозициите
« Отговор #46 -: Април 27, 2014, 12:54:58 pm »
И за мен квадратите винаги са по-проблематични, защото е аспект между два знака, които може да имат доста различни гледни точки и приоритети. При опозицията никога не е така - накрая се оказва, че двете планети гледат едно и същ нещо, един и същи обект, просто са застанали на различни места и поради това виждат различни аспекти от него. Квадратури в картата имам май само три - от Плутон към Юпитер, Марс и Венера и към момента не мога да ги "вразумя".  :012:

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Опозициите
« Отговор #47 -: Април 27, 2014, 01:04:52 pm »
"само три" квадратури, да не са малко.Аз-четири. Не са цвете и те, но повелител е сатурн, на дисциплината му съм свикнала. мога да кажа, че дори вече съм ги осъзнала и работят в моя полза.Е, иска се прекомпенсация-мноооого труд. Докато при опозицията отново и отново, отвън, непрогнозирани ситуации. Аз съм комформист. Марч казва-опозиция-проблеми в отношенията, значи-отвън. Квадрат-проблеми в действията, с вътрешно осъзнаване има напредък.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Опозициите
« Отговор #48 -: Април 27, 2014, 01:06:29 pm »
АСЦ Везни vs. АСЦ Козирог  или опозиция vs. квадратура  -тук има притежатели на тези два асцендента,ако може да споделят как "гледат " на тези две предизвикателства. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Опозициите
« Отговор #49 -: Април 27, 2014, 03:25:43 pm »
Няма таблица ,исках да коментираме ,защо и кога се приема ,че опозицията е "по-добра" от квадратурата и затова в този вид представих "въпроса" си . :)

Използвах Слънце и Юпитер в примера ,защото и "двамата" не са привърженици на опозицията ,която изисква да се съобразяваш с другия,като при Слънце аспекта ,по-скоро дава информация за начина ,по който иска да се изрази ,особено в женска карта срещайки друга гледна точка  ,докато при Юпитер има тип арогантно поведение,дискомфорт.  И обратно, при квадрат Юпитер има динамика,предизвикателство ,но в посока разширение и увереност ,в онова ,в което правиш,докато при квадрат Слънце има предизвикване на егото и създава напрежение на лично ниво.
Слънце опозиция Юпитер ,като цяло е по-проблематичен аспект ,отколкото Слънце квадрат Юпитер ,но пак има значение дали е в мъжка или женска карта ,знаци ,домове в натала ,докато в синатрията  е обратно .
Така че ,не винаги опозицията е "по-добра" от квадрата-преценката,трябва да е добра . ;)
Юпитер е нова възможност, осъзнато разширение на малка част, по нея-хващаме целия филм. /Отиде коня в ряката на философията./ Защо? Опозицията на Юпитер? Нали бенефиците не вредят. Квадратът понякога идва като подценяване на детайла, опозицията-много нови възможности за осъзнаване.
Спор да няма кой е по-добър, все са възможности двата аспекта.
Аз питах-при вас как е, как се разбирате с тях-споделено. Ето, че разлики има много.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Опозициите
« Отговор #50 -: Април 27, 2014, 03:37:35 pm »
Да, бе, не вредят. Един квадрат Юпитер-Венера може толкова много да си угажда, докато стане 200 кила, а другите около него седят като гладни африканчета. Марс - Юпитер колко може да е мързелив и да чака гроздето направо да му падне в устата, да не говорим.  :012:

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Опозициите
« Отговор #51 -: Април 27, 2014, 06:00:58 pm »
Не до такава степен, повярвай. С твърд аспект нещата много повече загрубяват. Секстил/тригон Венера-Юпитер може просто да е наясно кога м провървява и да прави каквото е нужно за да му провърви. А с квадрат или опозиция мързелът си е заради мързела и изконната, фанатична вяра, че нещо ти е полага, просто защото ти се полага и няма смисъл да си и мръднеш пръста за него.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Опозициите
« Отговор #52 -: Април 27, 2014, 08:03:33 pm »
И двата аспекта ,квадратура и опозиция имат и марсова природа,както и всички останали,така че когато в квадратурата участват "приятели " на Марс ,напрежението носи динамика и пробив ,докато при опозицията същите не стигат до "центърът-баланса" и обратно -планети  "приятелки" на Венера ,не усещат така силно предизвикателството на опозицията и приемат същото. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Опозициите
« Отговор #53 -: Април 27, 2014, 08:29:11 pm »
Сатурн е повелител на квадратите. ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Опозициите
« Отговор #54 -: Април 27, 2014, 08:37:42 pm »
Сатурн е повелител на квадратите. ;)

Да,но всеки аспект без значение кой ,"гледа " с Овен/Марс. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

mail

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 93
Re: Опозициите
« Отговор #55 -: Април 27, 2014, 09:24:05 pm »
аз си имам 2 опозиции ... едната слънце марс - научих се да я контролирамв повечето моменти като се ядосам да изчакам да отмине действието на мерс и тогава да си отварям устата или да действам ...
Другата ми Луна Плутон ми беше много трудно да я осъзная по какъв начин ми се проявява, защото е 10 - 4 дом, нямам пробелми със семейната среда имам си семейство за пример, може би се отработва това, защото баща ми е военен. Проблема е силната връзка, която имам с родителите, не че е проблем, но ми е трудно да се отделя, да не говорим, че много често ми минава мисълта какво ще стане, като настъпи момента да ги изгубя и го преживявам все едно наистина е станало.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Опозициите
« Отговор #56 -: Април 27, 2014, 09:30:53 pm »
аз си имам 2 опозиции ... едната слънце марс - научих се да я контролирамв повечето моменти като се ядосам да изчакам да отмине действието на мерс и тогава да си отварям устата или да действам ...
Другата ми Луна Плутон ми беше много трудно да я осъзная по какъв начин ми се проявява, защото е 10 - 4 дом, нямам пробелми със семейната среда имам си семейство за пример, може би се отработва това, защото баща ми е военен. Проблема е силната връзка, която имам с родителите, не че е проблем, но ми е трудно да се отделя, да не говорим, че много често ми минава мисълта какво ще стане, като настъпи момента да ги изгубя и го преживявам все едно наистина е станало.

При теб Марс в знак/дом на Венера ли е и/или АСЦ /ДСЦ ?!?   :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

mail

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 93
Re: Опозициите
« Отговор #57 -: Април 27, 2014, 10:19:09 pm »
При теб Марс в знак/дом на Венера ли е и/или АСЦ /ДСЦ ?!?   :)
на куспидата на 5 дом в близнаци, а слънцето ми е в стрелец ... защо ? :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Опозициите
« Отговор #58 -: Април 28, 2014, 12:06:53 pm »
на куспидата на 5 дом в близнаци, а слънцето ми е в стрелец ... защо ? :)

Благодаря,mail. :)
Исках да разбера ,защо  е такова  отношението ти към опозициите в натала ти и защо така се изразяват.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Опозициите
« Отговор #59 -: Април 30, 2014, 10:10:29 pm »
Акрукс, имаш опозиция слънце-луна, може и да е само знакова, не помня. Желаеш ли да споделиш?