Автор Тема: Сънувах...  (Прочетена 625020 пъти)

Alena

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
Re: Сънувах...
« Отговор #3510 -: Декември 29, 2019, 08:28:53 pm »
Не винаги дават реална събитийност - просто отражение на страхове.
Има и такива - предупреждения. Не е необходимо да има сюжет и действия. Просто кадър, който е сигнал за реално предстоящо събитие.
Имах подобен наскоро и действието се разви до часове. Знаех, че този кадър покава нещо лошо, но смятах, че се отнася за един от "заснетите".

Сънищата с много действия и сложна драматургия са игра на сънанието ни в повечето случаи. :) В тях има и истини, които будни не признаваме и на себе си.

Много интересно, а ти намираш ли нещо вярно в съновниците? Може би, ако правилно навържеш значенията, които им се дават, но пък има и много субективност, ако сама на себе си тълкуваш.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3511 -: Декември 30, 2019, 10:10:08 am »
Много интересно, а ти намираш ли нещо вярно в съновниците? Може би, ако правилно навържеш значенията, които им се дават, но пък има и много субективност, ако сама на себе си тълкуваш.
Съновниците, според мен, отразяват символи, архетипи на колективното съзнание. Сънуваш, примерно, въшки и получаваш пари на яве, което може и да е така за тези, които са по-"социални", НО, ако за теб в реалния живот въшките са напаст и изпитваш силен страх от опаразитяване в един сън с подобна символика  те да говорят за хипохондрия. Ти най-добре можеш да усетиш, за себе си, кое какво означава.

valeriana

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
Re: Сънувах...
« Отговор #3512 -: Декември 30, 2019, 09:53:47 pm »
Здравейте мой познат е сънувал, майка си гола,правила му неприлични сексуални предложения. В действителност не се обичат и не си говорят,тя е болна от рак от 1 година, какво може да значи този гнусен сън?

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Сънувах...
« Отговор #3513 -: Декември 30, 2019, 11:09:28 pm »
Може да има нужда от пари и скоро да му поиска услуга.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Сънувах...
« Отговор #3514 -: Декември 30, 2019, 11:22:49 pm »
Последните няколко седмици сънувам оскатени животни и се събуждам с плач. Наистина много живи, реални картини, ужасно е.
Първият сън, преди около седмица беше с тарантула. Често сънувам тарантули през годините може би заради фобията ми от паяци. Тази беше шарена, черно и жълто, или изцяло черна на моменти. Беше в ъгъла на рамка за врата, отрязах я с макетно ножче. В последствие част от туловището и два крака ме лазиха по тила, първо изпитах ужас, след което се успокоих и се разплаках че съм я увредила така жестоко. Нищо не можех да направя, за да я върна, затова я убих, за да я избавя от мъките й.

Вторият сън беше с увесен и нарязан черен котарак. Видях малко котенце на един гараж, наа другия гараж имаше голям сив котарак и още един изцяло осакатен вързан и висящ. Люлееше се на тази връв и той главата, очите напълно ошашавен. Бяха му отрязана всички крака и 1/4 от туловището. Изпаднах в ужас, погледнах малкото коте и изведнъж увесения котарак се появи на същия гараж. Не знаех какво да правя, да го избавя от мъките или да го заведа на ветеринар. Накраая го свалих и го заведох, но после се събудих.

Имам черен котарак, който лекувам хомеопатично, не аз а специалист в областта. Дали не е знак, че се притеснявам и лечението не е правилно?

Не знам защо първият сън го свързвам с гняв към себе си, а вторият гняв към другите. Както и и най-големите ми страхове.
« Последна редакция: Декември 30, 2019, 11:36:12 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3515 -: Януари 01, 2020, 05:03:26 pm »
Здравейте мой познат е сънувал, майка си гола,правила му неприлични сексуални предложения. В действителност не се обичат и не си говорят,тя е болна от рак от 1 година, какво може да значи този гнусен сън?
Какво може да значи? Смъртта и секса в астрологията, а и раждането са по 8 дом.
Ще му се наложи да й проговори, а ако стане късно за това, ще трябва да се бори с чувство за вина.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3516 -: Януари 01, 2020, 05:06:42 pm »
Последните няколко седмици сънувам оскатени животни и се събуждам с плач. Наистина много живи, реални картини, ужасно е.
Първият сън, преди около седмица беше с тарантула. Често сънувам тарантули през годините може би заради фобията ми от паяци. Тази беше шарена, черно и жълто, или изцяло черна на моменти. Беше в ъгъла на рамка за врата, отрязах я с макетно ножче. В последствие част от туловището и два крака ме лазиха по тила, първо изпитах ужас, след което се успокоих и се разплаках че съм я увредила така жестоко. Нищо не можех да направя, за да я върна, затова я убих, за да я избавя от мъките й.

Вторият сън беше с увесен и нарязан черен котарак. Видях малко котенце на един гараж, наа другия гараж имаше голям сив котарак и още един изцяло осакатен вързан и висящ. Люлееше се на тази връв и той главата, очите напълно ошашавен. Бяха му отрязана всички крака и 1/4 от туловището. Изпаднах в ужас, погледнах малкото коте и изведнъж увесения котарак се появи на същия гараж. Не знаех какво да правя, да го избавя от мъките или да го заведа на ветеринар. Накраая го свалих и го заведох, но после се събудих.

Имам черен котарак, който лекувам хомеопатично, не аз а специалист в областта. Дали не е знак, че се притеснявам и лечението не е правилно?

Не знам защо първият сън го свързвам с гняв към себе си, а вторият гняв към другите. Както и и най-големите ми страхове.
п.п Пробвай традиционната медицина. Върши работа.

Относно осакатените котки - проблем с женската част в теб?

Alena

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
Re: Сънувах...
« Отговор #3517 -: Януари 01, 2020, 05:30:09 pm »
Съновниците, според мен, отразяват символи, архетипи на колективното съзнание. Сънуваш, примерно, въшки и получаваш пари на яве, което може и да е така за тези, които са по-"социални", НО, ако за теб в реалния живот въшките са напаст и изпитваш силен страх от опаразитяване в един сън с подобна символика  те да говорят за хипохондрия. Ти най-добре можеш да усетиш, за себе си, кое какво означава.
Благодаря, че си тук и ни помагаш в анализите  :58:

Alena

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
Re: Сънувах...
« Отговор #3518 -: Януари 02, 2020, 06:57:40 pm »
Сънувах през определен период от време двама мъже, които познавам, да ми кажат " Обичам те"
Какво означава това, мога ли да го тълкувам в буквален смисъл?

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3519 -: Януари 03, 2020, 05:11:51 pm »
Сънувах през определен период от време двама мъже, които познавам, да ми кажат " Обичам те"
Какво означава това, мога ли да го тълкувам в буквален смисъл?
Имаш ли необходимост да бъдеш обичана от тези мъже?
Възможно ли е сънищата да са проекция на томителни желания?

Ако си ги сънувала в периоди, в които си се чувствала самотна, изоставена, забравена от всички, тези реплики може да са отговор на подсъзнанието, че не е така. Все има някой, който те обича - майка, баща и т.н.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Сънувах...
« Отговор #3520 -: Януари 03, 2020, 09:20:13 pm »
п.п Пробвай традиционната медицина. Върши работа.

Относно осакатените котки - проблем с женската част в теб?

Благодаря, Uran!

Лекувам го и с традиционна, но понеже заболяванията са хронични и е възрастен хомеопатията е подкрепа, а традиционната само витамини. Нищо друго не може да се направи. Кръвната картина последният път беше с по-добри показатели след лечението с алтернативна медицина и подходяща ветеринарна храна.

За мъжка и женска част се сетих веднага за анимус и анима. Вероятно имам дисбаланс и е назрял някакъв момент. Понякога съм силно емоционална, друг път пълен темерут. Има логика в предопожението ти.  :)

Отново благодаря за насоката! :38:
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Alena

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
Re: Сънувах...
« Отговор #3521 -: Януари 04, 2020, 12:46:08 am »
Имаш ли необходимост да бъдеш обичана от тези мъже?
Възможно ли е сънищата да са проекция на томителни желания?

Ако си ги сънувала в периоди, в които си се чувствала самотна, изоставена, забравена от всички, тези реплики може да са отговор на подсъзнанието, че не е така. Все има някой, който те обича - майка, баща и т.н.
За първият имах усещането, че ме харесва, но да съм го желала, по-скоро съм се чудила дали е така.
За вторият - много исках да го чуя от него.
И да - в период на самота ги сънувах.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Сънувах...
« Отговор #3522 -: Януари 04, 2020, 04:45:45 pm »
В последно време рядко помня какво сънувам, но много ясно си спомням снощния сън...

Сънувах, че вървя пеша по асфалтиран път с доста завои, посока - надолу. Пред мен имаше някакъв мъж, но бяхме на голямо разстояние един от друг, той вървеше първи. Беше тихо и много спокойно, имах усещане за късна пролет или ранна есен. В действителност този път ми е познат - в Родопите е, има изключително много завои и не съм ходила там от поне 15 г., не го харесвам това място.
След известно време се озовах в центъра на някакъв град/село, имах усещане, че е познат, но не съвсем. Мъжът постели върху тревата един бял чаршав и седнахме - единият в края и другият в края, на поне 2 м. разстояние. Имаше някакъв концерт или представление, беше оживено, но хората стояха статични отстрани. А пред нас - огромна бяла мраморна сцена, голяма колкото игрище за футбол. Той ме поглеждаше постоянно, аз отбягвах погледът му. Имах усещане, че той искаше да говори, както и аз, но беше ни забранено... След време между нас седнаха двойка - жена и мъж, запълниха празното пространство. Започнаха да се смеят и забавляват. Правиха опити да заговорят и мен, и него, побутваха ме с ръка постоянно, както и него, но бяхме безмълвни със студени лица, без усмивка.
« Последна редакция: Януари 04, 2020, 04:47:52 pm от Miss Bloom »

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3523 -: Януари 04, 2020, 04:57:38 pm »
В последно време рядко помня какво сънувам, но много ясно си спомням снощния сън...

Сънувах, че вървя пеша по асфалтиран път с доста завои, посока - надолу. Пред мен имаше някакъв мъж, но бяхме на голямо разстояние един от друг, той вървеше първи. Беше тихо и много спокойно, имах усещане за късна пролет или ранна есен. В действителност този път ми е познат - в Родопите е, има изключително много завои и не съм ходила там от поне 15 г., не го харесвам това място.
След известно време се озовах в центъра на някакъв град/село, имах усещане, че е познат, но не съвсем. Мъжът постели върху тревата един бял чаршав и седнахме - единият в края и другият в края, на поне 2 м. разстояние. Имаше някакъв концерт или представление, беше оживено, но хората стояха статични отстрани. А пред нас - огромна бяла мраморна сцена, голяма колкото игрище за футбол. Той ме поглеждаше постоянно, аз отбягвах погледът му. Имах усещане, че той искаше да говори, както и аз, но беше ни забранено... След време между нас седнаха двойка - жена и мъж, запълниха празното пространство. Започнаха да се смеят и забавляват. Правиха опити да заговорят и мен, и него, побутваха ме с ръка постоянно, както и него, но бяхме безмълвни със студени лица, без усмивка.
Сама ли живеете? Имате ли партньор?
Сънят създава усещане за самота или липса на диалог в парньорските отношения.
Белият чаршаф предизвика неприятна асоциация у мен, а и студа, за който говорите.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Сънувах...
« Отговор #3524 -: Януари 04, 2020, 06:01:34 pm »
Сама ли живеете? Имате ли партньор?
Сънят създава усещане за самота или липса на диалог в парньорските отношения.
Белият чаршаф предизвика неприятна асоциация у мен, а и студа, за който говорите.

Не съм обвързана, нямам партньор.

Благодаря!