Автор Тема: Сънувах...  (Прочетена 646121 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Сънувах...
« Отговор #2190 -: Юли 18, 2015, 11:40:23 pm »
Аз плодотворно навъртях няколко сънища, повечето дневни.
Първо сънувах шоколадова торта, беше много сочна. Аз я разрязвах на парчета, подадох едно на някой. Но я гледах отгоре, глазурата й леко се стичаше.
След това сънувах кошница, но беше огромна. Сякаш фрагмент от снимка, която беше обзела всичко пред мен. Кошницата беше пълна с цветя, но и дръжката й беше накичена с цветя - големи, малки, розови, жълти, лилави - всякакви цветове.

Но най-тегаво ми стана, че сънувах моя приятелка, която не съм чувала от много време. Живеехме в апартамент, висока сграда, стъклени стени, виждах град. Виждах какво се случва и в нейната стая. Тя ми сподели, че не била в чужбина, както съм си мислела. А се скрила от много хора, срещала се с много мъже, било й похотлив период. Описа ми как правила разни интимни неща на всякакви гадни места - в запустели сгради, мази на жилищни сгради. Беше много описателна и щастлива, че е видяла какво е да си пропаднал.  ??? Заваля дъжд и сякаш изми от мен натрупаното "омърсяване" от разказите й.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2191 -: Юли 18, 2015, 11:44:15 pm »
Сънувах, че гримирам някаква жена, непозната, но с лице на известна личност. Тя бързаше, а аз се ядосвах, че няма да успея да нанеса качествено грима.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Сънувах...
« Отговор #2192 -: Юли 19, 2015, 01:45:32 am »
Ема, как ти се връзва сънят за приятелката с онзи за стъкления стол, връзването и похотливата непозната? Нещо общо, различно? Иде ми да ти река компетентно, че е някаква проекция/Сянка по Юнг, но ти си по-наясно с подсъзнанието си :)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Сънувах...
« Отговор #2193 -: Юли 19, 2015, 01:56:42 am »
Репси, различни приятели са. Интересен прочит.
Общото е, че и в двата съня съм смутена много - засрамена. А аз не се срамя лесно. А сега сякаш някой нахлува в личното ми пространство - похотливата приятелка със стол. Или някой ме пуска в своето лично пространство - последен сън.

Подсъзнанието ми и сенките явно денем работи на 6.  :012: Тези обедни сънища... Но пък това с тортата и то едно...сладостно. Стичащ се шоколад.  ??? Нинам.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Сънувах...
« Отговор #2194 -: Юли 19, 2015, 12:19:31 pm »
Сънувам някакви странни сънища ;D

Вълци с жълти очи вървят с хората в идеални редици.
Безкрайна въртяща се спирала образувана от акули и хора.
Въртящи се сфери от риби и хора.

И всичко беше математически съвършено, подредени последователно, хората и животните бяха неизменно свързани един с друг, приличаха на едно цяло, мислех си че ако някой от тях наруши хармонията всичко ще се облее в кръв. Приличаше на научно-популярен филм, аз не присъствах в сънищата като участник, само в първия имаше вълк и до мен, но наблюдавах от страни.

Сънят с вълците ме изплаши и се събудих.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2195 -: Юли 19, 2015, 12:28:04 pm »
Непосредствено преди да се събудя сънувах много шантав сън, като някакъв детски филм беше. В стил фентъзи, но смесено със спомени от миналото. И времената бяха обърнати - настоящето става минало, а миналото настояще, много странно.

Сънувах родните места, където съм израснала. Обикалях полуострова, беше лятно време, всичко се беше променило - подобрена инфраструктура, нови къщи и сгради. Обикалях, разглеждах и просто се лутах, но усещането не беше тягостно като на изгубен човек, а приятно, разглеждах с интерес и носталгия.

В един момент минах покрай сива бетонна постройка, някак не се връзваше със спретнатите къщи, беше като от времената на соца. Приличаше на язовирна стена, но същевременно знаех, че е охраняем обект. Продължих нататък. Изведнъж действието се промени - озовах се с група хора, навсякъде прииждаше вода, много вода. Потърсихме някакъв транспорт, имаше само тролеи, бяха пълни с хора. Успяхме да се качим в един с № 22, каквито автобуси има и във Варна /тролейна линия няма с този номер/. Тролеят тръгна, но навсякъде по пътя течеше вода и ставаше все по-дълбоко, заприлича на голяма река. Тролеят нагази вътре и не можа да продължи нататък, наложи се спешно да се евакуираме.

Само си спомням, че успях да изплувам. Но се гледах сякаш отстрани и видях доста по-млада девойка. Изневиделица се появи покойната ми баба и ме хвана за ръка, поведе ме. Казваше - "колко си пораснала, променила си се". После се озовахме в някакъв предпланински район, имаше къщи и бабата сякаш живееше там. Първо видях стръмна планина, обрасла с гора - беше много красиво, наслаждавах се на гледката. Никъде не бях виждала такова красиво място.

После сънят се промени. Девойчето /въплътена аз/ влезе в къщата на старицата, където я преоблякоха веднага в смешни дрехи от времето на соца, заприлича на камериерка. И казаха, че оттук нататък трябва да се грижи за къщата и цялото стопанство. Имаше и някаква градина. Излизаше там и общуваше с дребни животни, които идваха от гората и я гледаха с любопитство /в един момент заговориха на човешки език/. Имаше още един фрагмент - момичето беше с много красиви виолетови очи, които реши да подчертае с малко грим. Бабата се ядоса и много строго я наказа.

Там, в тази къща, беше много тегаво и самотно, като в затвор.

След това не си спомням в подробности, но се случва нещо /някаква обида/, девойката силно се ядосва и без да иска прави пожар. Възпламенява и къщата на бабата, и всички съседни. Всичко горя пред погледа й/ми. Имаше много щети, нанесени на съседните къщи. Като наказание вземат девойката и я затварят в една полусъборена постройка /приличаше на обор/ - беше хоспис за възрастни умиращи хора, приличаха на бездомни и просяци. Тя в продължение на 3 години трябваше да живее в същата мизерия и да се грижи за умиращите. Единственото й другарче беше някакво кученце, което навсякъде я следваше и сякаш й говореше с човешки глас. И така, както казах, изкара там 3 години /странно, защо съм запомнила тази цифра/. Междувременно момичето порасна и стана хубава мома. Красотата й се виждаше под мръсните накъсани дрипи, които носеше. Веднъж в "обора" влезе млад мъж, загледа се в девойчето и под овехтяла забрадка видя красив виолетов поглед и руси къдрици. Вратите на това място се отвориха и тя вече можеше да излезе навън, сякаш изпитанието беше свършило. След това се събудих.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Сънувах...
« Отговор #2196 -: Юли 19, 2015, 01:11:34 pm »
Като чета, все приказни асоциации ми идват. Сатен, случайно да си гледала/чела скоро "Академията на господин Мастилено Петно"? :) Лили, при теб е златното и черното момиче накуп :012: Уран е по-сведуща, де.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #2197 -: Юли 19, 2015, 08:41:15 pm »
Гама от емоции, Лили.
Самота, ведрост, гняв. Не в същата последователност- в съня е друга.
Ще започнеш нещо ново и ще се чувстваш добре. Ползваш ли №22? :) Може и да имаш приключения в него.
Впрочем, виж го и като дата.
Да, Рептил е прав, че е като в приказката за Златното момиче. :) Обърни внимание на комуникациите си и като как се изявяваш в тях (какво впечатление оставяш у околните).
« Последна редакция: Юли 19, 2015, 08:48:54 pm от Uran »

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #2198 -: Юли 19, 2015, 08:42:49 pm »
Сънувам някакви странни сънища ;D

Вълци с жълти очи вървят с хората в идеални редици.
Безкрайна въртяща се спирала образувана от акули и хора.
Въртящи се сфери от риби и хора.

И всичко беше математически съвършено, подредени последователно, хората и животните бяха неизменно свързани един с друг, приличаха на едно цяло, мислех си че ако някой от тях наруши хармонията всичко ще се облее в кръв. Приличаше на научно-популярен филм, аз не присъствах в сънищата като участник, само в първия имаше вълк и до мен, но наблюдавах от страни.

Сънят с вълците ме изплаши и се събудих.

Сатен, как стои въпросът с йерархията на работното ти място?

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #2199 -: Юли 19, 2015, 08:46:01 pm »
Аз плодотворно навъртях няколко сънища, повечето дневни.
Първо сънувах шоколадова торта, беше много сочна. Аз я разрязвах на парчета, подадох едно на някой. Но я гледах отгоре, глазурата й леко се стичаше.
След това сънувах кошница, но беше огромна. Сякаш фрагмент от снимка, която беше обзела всичко пред мен. Кошницата беше пълна с цветя, но и дръжката й беше накичена с цветя - големи, малки, розови, жълти, лилави - всякакви цветове.

Но най-тегаво ми стана, че сънувах моя приятелка, която не съм чувала от много време. Живеехме в апартамент, висока сграда, стъклени стени, виждах град. Виждах какво се случва и в нейната стая. Тя ми сподели, че не била в чужбина, както съм си мислела. А се скрила от много хора, срещала се с много мъже, било й похотлив период. Описа ми как правила разни интимни неща на всякакви гадни места - в запустели сгради, мази на жилищни сгради. Беше много описателна и щастлива, че е видяла какво е да си пропаднал.  ??? Заваля дъжд и сякаш изми от мен натрупаното "омърсяване" от разказите й.
С тези стъклени стени има да надничаш в чуждата душа/съзнание. Възможно е да научиш нещо за някого или да го видиш в по- различна светлина.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2200 -: Юли 19, 2015, 08:47:42 pm »
Гама от вмоции, Лили.

Благодаря ти, Уран.  :58:

Така и предположих, понякога изпитвам много противоречиви емоции, смесени.

22 ползвам, ако е 122. И друг път съм споделяла, че мразя дълги автобусни обиколки, особено в тая лепкава жега. Но и на мен ми мина през ума, че може да е намек за някаква /важна/ дата.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #2201 -: Юли 19, 2015, 08:55:42 pm »
Сивата постройка да не би да символизира твоята гарсониера, а водата- емоциите покрай този казус?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2202 -: Юли 19, 2015, 08:59:51 pm »
Не е изключено, макар че ми заприлича и на някакъв военен/охраняван обект. Ама сега като се замисля, за това жилище ще се води война. Всъщност не за него, просто отсрещната страна мисли, че може да го използва срещу мен като коз, за да ме отстрани от други имоти.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Сънувах...
« Отговор #2203 -: Юли 19, 2015, 11:01:56 pm »
Уране  :-* Благодаря.

Допускам да усещам какво става при други хора. Много съм си настроила честотите явно. Постоянно ме блъскат някакви усети от всички посоки.  :38:
Хайде, ще чакам да научавам, барем се изненадам с нещо.  :38: :57:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Сънувах...
« Отговор #2204 -: Юли 20, 2015, 02:01:26 pm »
Сънувах, че бера тикви, а после се оказа, че не е трябвало да ги късам. ;D