Автор Тема: Десети дом и амбициите ни.  (Прочетена 75464 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #360 -: Октомври 28, 2015, 02:04:17 pm »
Тогава да хакне Акашовите записи  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #361 -: Октомври 28, 2015, 02:04:55 pm »
Весо, къде мога да видя картата ти?
На много места из форума, включително и в темата за соларите. Моята карта е може би най-разпознаваемата из астро форумите. След малко ще я пусна и в тази тема.
Иначе,не, не искам да "избягам" в 10 дом, но за съжаление в този живот парите са нужни за всичко, дори и ако искаме да се усъвършенстваме, а при мен е дадена парите да не идват даром, затова и мисля как да се реализирам, за да може през този живот да нямам много финансови тревоги и да помисля и за духовното усъвършенстване.
Далеч по-лесно ми е бягам по 4 дом, да си стоя вкъщи и да не правя нищо за себе си, а да мисля, че правя нещо, уж разсъждавайки за смисъла на живота и за духовното.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #362 -: Октомври 28, 2015, 02:08:15 pm »
Ето я картата ми.
Аз не искам да ставам крадец, не съм и помислял даже.
Ако съм бил крадец и съм злоупотребявал в минали животи, може би и сега щях да имам склонност да го правя, но не мисля.
За мен е по-важно, каквото и да правя, да получа признание, но не и само една гола благодарност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #363 -: Октомври 28, 2015, 02:09:38 pm »
Далеч по-лесно ми е бягам по 4 дом, да си стоя вкъщи и да не правя нищо за себе си, а да мисля, че правя нещо, уж разсъждавайки за смисъла на живота и за духовното.

О, да, духовното усъвършенстване на чужд гръб и чужда издръжка е много сладко занимание!  :72:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #364 -: Октомври 28, 2015, 02:15:36 pm »
Всъщност при положение, че Веско дори няма работа за какъв 10ти дом говорим? 10ти дом е много повече от работата, с която изкарваме препитание. Защо не гледаме 6ти дом и неговият управител - луна в собствен знак в 5ти дом. Нещо с деца, хазарт, организации, свързани със забавления ::)


Весо, като те питах имаш ли аспект на Юпитер със слънцето що каза "не"? Те са в знаков съвпад :012:
« Последна редакция: Октомври 28, 2015, 02:17:22 pm от Terry »
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #365 -: Октомври 28, 2015, 02:17:25 pm »
Весооооо, аз се пошегувах, а ти веднага тръгна да се оправдаваш, че не искаш да си крадец   :012: :d030:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #366 -: Октомври 28, 2015, 02:18:08 pm »
Аз бих отчел аспект със Слънцето, само ако има съвпад с орбиса до 12 градуса.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #367 -: Октомври 28, 2015, 02:19:04 pm »
Аз бих отчел аспект със Слънцето, само ако има съвпад с орбиса до 12 градуса.

Да, ама според античната астрология се гледат пълнознакови аспекти. Т.е. няма начин да не оказва влияние, но не така отчетливо.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #368 -: Октомври 28, 2015, 02:19:39 pm »
Според мен знаковият съвпад пак си е действащ. Някои антични астролози дават до 15 градуса за светилата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #369 -: Октомври 28, 2015, 02:22:50 pm »
Добре, дори да го отчетем като съвпад, това какво променя нещата?

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #370 -: Октомври 28, 2015, 02:34:04 pm »
По логиката на античната астрология значи имам знаков съвпад на Плутон с Асц  :57:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #371 -: Октомври 28, 2015, 02:37:19 pm »
Има нещо извратено в астрологията.В картата на Весо всички ъглови управители У1(Уран),У4 (Мерк),У10Юпитер са в 10Д,а У7 в знака на МЦ в съвпад с него.Та какъв е проблемът и изживява такава финансова несигурност за насъщния?
Не съм сигурен, но може би защото Марс У2 е в заточение и по знак и по дом, в квадрат с Нептун. Също така, и преминаването на Сатурн през Стрелец оказва негативно влияние (нали според древните астролози Сатурн е планета с разрушително действие).

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #372 -: Октомври 28, 2015, 02:37:56 pm »
Напоследък съм се замисляла, че искам да правя нещо, с което да помагам на хора, които наистина се нуждаят от помощ, като например да продавам картини за благотворителност, но преди това разбира се трябва финансово да съм добре.

Мина ми през ума идеята за собствено студио, но се въздържах да го напиша. Според мен по-нататък в живота ще имаш възможност да организираш нещо самостоятелно /да не си наемен персонал/, но в сътрудничество с други хора. И както казах, работа в услуга на хората. Двете накшатри, където ти попадат Луната и Марс, имат афинитет към хуманитарни и благотворителни изяви. Но преди да станеш меценат  ;D, трябва много стабилно да си стъпиш да краката. Благотворителността не се свързва със сваляне на последна риза от гърба. За материални и предприемачески успехи имаш и т.нар. Чандра-Мангала йога /Луна и Марс в един знак, отчетено с прецесия/. В твоя случай Луната е в благотворна накшатра /Ревати - тук е градусът на дълбока екзалтация на Венера/, което тушира предпоставките за сребролюбие и алчност, понякога характерни за такава планетна комбинация. Принципът на Ревати е "помогни на нуждаещия се, нахрани гладния, за да ти се даде на теб". Не в смисъл на това, че трябва да се помага на хората с користна цел, а в един по-висш смисъл - колкото повече даваш /и го правиш от сърце, със загриженост за ближния/, толкова повече божествена благодат ще привличаш, ще си синхрон с енергията на благоденствието /символизирана от богинята Лакшми/.

Както спомена някой от съфорумците по-горе, би могла също така да се занимаваш и с медицина. На мен ми се виждаш хуманитарен тип и не те виждам като тяснопрофилиран специалист. В бъдещата си работа според мен ще имаш възможност да се занимаваш с различни неща, докато не откриеш това, което най-добре ти пасва.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #373 -: Октомври 28, 2015, 02:53:49 pm »
Добре, дори да го отчетем като съвпад, това какво променя нещата?

Ако разглеждаме картата ти по модерната система, най-близо до МС при теб са Слънцето и Уран, този съвпад би трябвало да е с най-мощно и забележимо влияние. И като добавим Лунни възли по оста Близнаци/Стрелец, стрелешкия ти стелиум - ти си като "скитник" в този живот. И твоят житейски път трудно би се вместил в общоприетите рамки и стереотипи. Като шарена детска играчка си, случайно попаднала в документален чернобял филм. Нещо, което не е било предвидено в сюжета. Всички декори са си на мястото в тази потискаща сивота, само ти НЕ си. Струва ми се, че такова себеусещане носиш.

Само Луна в Рак леко обърква сметките, но аспектът ѝ със Сатурн и Плутон говори за това, че чувството за емоционална стабилност и радостта от живота са неща, които би трябвало да можеш сам да съградиш, вместо да очакваш да бъдат в пряка зависимост от обкръжението и средата. Ако позволиш да бъдат постоянно зависими от наложените в семейството норми и стереотипи, ще се чувстваш вечно несигурен, непризнат и неудовлетворен.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #374 -: Октомври 28, 2015, 02:58:54 pm »
Благодаря, Лили!
Другото, което е, че нямам никаква земя, дори и между астероидите май (за тях не съм много сигурен, по принцип не ги гледам). Възможно ли е това да дава тази нестабилност при мен, материална и емоционална?