Автор Тема: Сатурнова криза за подвижният кръст  (Прочетена 35523 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12607
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #90 -: Октомври 11, 2015, 08:57:36 pm »
Защото той заземява, дава суров реализъм. Смята се, че там, където е поставен в картата, са слабото място и страховете. Като е на асц хвърля сянка към 7 дом и освен своите слабости и страхове виждаш и тези на другите.
По какво друго мислиш, че може да  е, Рени?

При теб присъдите са по Венера/Юпитер. Ако някой, нещо не се вписват в твоя морал, ценности за "нещо голямо, велико", следва обезглавяване и то публично и след известно време, когато  някой, нещо ти натисне Луна у 7-ми , се сещаш и какво са искали, имат нужда другите и то по един Сатурнов начин-Марс/Сатурн на АСЦ, с тежест върху Сатурн. Промяната идва от Уран, той те е накарал да се почувстваш малка в своите "земни амбиции " (Сатурн квадрат Слънце) . Браво, сега разбрали как действа тежък транзит през стелиум-подготвя всяка следваща планета като й предава опита: Уран е минал през Венера, сега е върху Луна, следва Плутон да напраи квадрат с Луна, след като е разчупил Венера и след това продължават към ИЦ и Юпитер. :)
« Последна редакция: Октомври 11, 2015, 09:00:42 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #91 -: Октомври 11, 2015, 11:53:21 pm »
Рени, всяка дума е точно на място. Абсолютно в десетката.
При мен Юпитер е на К4 в рецепция с ъглов Марс. И макар че е далече от Венера са в един знак, а Луната е между тях и пренася светлина.
Така че присъдите вярно са по напомпания Юпитер. Не съм си виждала картата по този начин.
За транзитите, които ме разчупват постепенно също си права.
Не знам защо толкова съм се съсредоточила върху Сатурн.



Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12607
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #92 -: Октомври 13, 2015, 12:16:35 am »
The_One, нормално е всичко да филтрираш през  погледа на Сатурн, имаш АСЦ Козирог със Сатурн там. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #93 -: Октомври 31, 2015, 04:08:23 pm »
Квадратът вече е разходящ и живнах. Само това исках да кажа - да не би да сте ме отписали  ;D
ш'съ живей  ;D
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #94 -: Октомври 31, 2015, 04:33:00 pm »
При мен квадратът с Марс е сходящ. Марс в опозиция с МС винаги ми е носил нестабилни перспективи в професията, за градене на кариера не може да става и дума. Точно тия дни мислех за това и дали има смисъл да си блъскам главата в стената, продължавайки да търся работа на позиции, на които перспективата да се задържиш е от 1 до 2 години. Мисля малко да поразширя диапазона на търсените възможности и да пробвам нещо друго, за което имам наследствени предпоставки.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #95 -: Октомври 31, 2015, 05:27:22 pm »
Квадратът вече е разходящ и живнах. Само това исках да кажа - да не би да сте ме отписали  ;D
ш'съ живей  ;D
Изчакай да минат поне 10 градуса след аспекта. Сатурн е гаднярчо, неслучайно за древните астролози, освен всичко друго, Сатурн е и вестител на смъртта.

Happy58

  • Гост
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #96 -: Октомври 31, 2015, 06:48:50 pm »
При мен квадратът с Марс е сходящ. Марс в опозиция с МС винаги ми е носил нестабилни перспективи в професията, за градене на кариера не може да става и дума. Точно тия дни мислех за това и дали има смисъл да си блъскам главата в стената, продължавайки да търся работа на позиции, на които перспективата да се задържиш е от 1 до 2 години. Мисля малко да поразширя диапазона на търсените възможности и да пробвам нещо друго, за което имам наследствени предпоставки.

адмирирам с две ръце!!!!!  :08: - само не се отказвай и не си търси оправдания  :29:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #97 -: Октомври 31, 2015, 06:50:41 pm »
На който не му е широко около врата, не може да си търси оправдания  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #98 -: Ноември 01, 2015, 09:03:33 am »
При мен тази криза е особено осезателна. Имам Сатурн на АЦ в Близнаци в квадрат с Луна в Дева в 4 дом. Хем тр. Сатурн ще кацне на ДЦ  , хем откъм 10 дом ме е "огрял" Нептун в Риби  .
Красота :91:  Към момента съм в пълен блокаж с неразрешени/недовършени/стопирани взаимоотношения   в личен план без никакви опции за разрешение .  :lol_hitting:

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #99 -: Ноември 01, 2015, 05:58:34 pm »
При мен тази криза е особено осезателна. Имам Сатурн на АЦ в Близнаци в квадрат с Луна в Дева в 4 дом. Хем тр. Сатурн ще кацне на ДЦ  , хем откъм 10 дом ме е "огрял" Нептун в Риби  .
Красота :91:  Към момента съм в пълен блокаж с неразрешени/недовършени/стопирани взаимоотношения   в личен план без никакви опции за разрешение .  :lol_hitting:

споко, тр.сатурн на дсц. ще бутне,срути, довърши,отнеме всичко,което ти е ненужно и стопира развитието,като у8 няма да е безболезнено,но ще бъде необходимо,ще остави само стойностните  за теб хора във всякакви взаимоотношение-лични/бизнес,нямат шанс да останат в обкръжението ти многоликите, лицемерите и неискрените,ревизията по сатурн,особенно в ретро фазата ще измете всичко гнило и ще подреди градинката,малко ,но истински и верни  :012:

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #100 -: Ноември 01, 2015, 08:53:26 pm »
Много интересна тема сте изписали. Изчетох я цялата. И аз се включвам като Риба с четири ъгъла в подвижните.

Преди 3 години Сатурн ми наквадрати Луната. Това беше изключително тежък период, изпих до дъно каната на скръбта. Остави ми дилема какво да правя с брака ми. Дилемата си имаше смисъл (на Сатурн работите не ми дава да ги осмисля преди да са минали 3 години след събитията). Докато се пържихме в дилемата с мъжа ми, много се променихме и двамата. Промяната дойде след като се наложи да си преживяваме катадневно големите страхове и оцеляхме от тях.

Тази година Сатурн допълзя до квадрат и на Слънцето. Първото минаване бях уморена и претоварена, но нищо особено. След месец направи съвпад с рождения Уран и стана стационарен и ретрограден на точния аспект. По същото време Уран направи опозиция на рождения Сатурн. Двоен напрегнат аспект. И Сатурн, и Уран ми управляват 6 дом - разболях се от двустранна бронхопневмония. Изкарах я тежко цял месец. Беше катализатор, защото по време на боледуването ми се избистриха и изчистиха всички дилеми от последните 3 години. Всичко, върху което съм мислила и не съм могла да реша, си дойде до естественото приключване и решение. Започна нов период в отношенията с мъжа ми. После дойде вторият квадрат към Слънцето. Имах страшно много работа и ангажименти. Захванах се с нови проекти. Един от тях почти го докарах до финала сега на третия квадрат. Третият квадрат току-що отмина, още е разходящ. Чувствах се зле поради тежка бременност, лежах в болница. За болницата допринесе цялото стълпотворение на бързите транзити през Лъв и Дева, които са ми в 12 дом и оттам направиха опозиция на Слънцето и транзитния Нептун в 6. Сега Сатурн пак ще съвпадне с Уран и пак ще влизам в болница за изследвания, защото има съмнения за нещо у бебето. Настроила съм се да няма нищо. И накрая на Нова година ще се приземи на ИЦ. На раждането (дай Боже да се случи) Сатурн ще подминава ИЦ, а Юпитер ще е точно на АЦ. След 2 години Сатурн ще направи съвпад с Нептун в края на Стрелец, но това ми е далече.

Урокът от годината не е един, но мога да го обобщя така. Излязох от драмата, от всякакъв вид драми. И даже в сегашната ситуация съм спокойна, приела съм най-лошите варианти и съм подготвена, но съм се настроила за най-добрия. Разните проблеми и тежки неразположения ми влияят, но няма драма, няма кой знае какви емоции, страхове, тръшкания. Чувствам се олекнала и освободена от самата себе си. Няма да крия, че целенасочено работя по себе си така. Особено на третия квадрат се упражнявах силно по методите на Екхарт Толе (не за първи път в живота). Чувствам цялостно облекчение от това, че не се втелясвам, както по-рано, че не държа толкова на успех, на реализация и мога да приема всякакви неприятни сценарии. Дори загубата на любими роднини, която ме тормозеше, спря да ме тормози.

Сатурн ми е краен диспозитор заедно с Венера и е екзалтирал. Винаги ми е носил много хубави неща по обратния начин, като ме е освобождавал от големи простотии и излишности. Сега, няколко градуса преди ИЦ ме е активирал в домашния свят - чистя, размествам, яко изхврълям стари работи, освобождавам, освобождавам... След няколко дни почва ремонт у нас, макар и малък.

Моят мъж преживява Сатурн баш на МС и остава без работа, на която беше десет години. Вертикалната ос е засегната и при двама ни, от двата края. Не знам как ще справи, но съм решила, че няма да се притеснявам за това, вярвам, че ще се оправи и това, че промяната е за добро.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #101 -: Ноември 01, 2015, 09:05:30 pm »
Изпитанията са за силните

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #102 -: Ноември 01, 2015, 09:11:20 pm »
Привет, Смарта, умно момиче! Липсваше, а около теб събития за три живота само в три години! Кураж!
De omnibus dubitandum est

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #103 -: Ноември 01, 2015, 09:19:49 pm »
Smarta, кураж ! Желая ти най-искрено щастлив край и добър развой.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #104 -: Ноември 01, 2015, 09:23:10 pm »
Благодаря ви! Ще бъде, по един или друг начин. :)