Автор Тема: Любовни хорари  (Прочетена 758240 пъти)

Venus

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 44
Re: Любовни хорари
« Отговор #5250 -: Юли 19, 2021, 06:54:13 am »
Здравейте.

Отскоро се уча на любовни хорари и имам следният въпрос: ако аз правя хорар и задавам въпрос "Х ще започне ли връзка с У"? по кои домове трябва да гледам Х и У, когато са назовани по име. Има ли значение на мен какви ми се падат Х и У (за да ги гледам по производни домове спрямо 1 дом - аз, човека, който задава въпроса?
Ако няма други указания и ти задаваш въпроса, аз ще гледам Х по дсц и У по асц. Ако двамата ти се падат някакви, ще гледам производни, да.

Здравей, Люба. "Х" представлява мой романтичен интерес, т.е. просто човек, който харесвам. А виждам че той проявява интерес към "У". Хорара беше за да се опитам да си изясня ситуацията за себе - дали да се надявам или да се отказвам. Предвид обстоятелствата, не мога да попитам някой от двамата. Тримата сме колеги. Работим в една фирма. Падат ми се колеги, но не знам дали да разглеждам Х по дома на колегите или по 1 и 7 дом, защото съм ги назовала по имена? Кой е домът на колегите по който да гледам Х и по кой дом да гледам У... Става ми много сложно. И двамата съм назовала поименно в хорара, та затова не знам дали да ги гледам по 1 и 7 или 7 и 5 (5ти дом броено от 7-и - романсът на Х). Но въпросът е зададен така: "Х. Х ще започне ли връзка с У. У."?

Значи, както казах, да. Х по 1, У по 7. Домът на колегите, които са ти равни, е 7. Разгледай цялостно картинката.

Благодаря, Люба.
Пфу, сигнификаторите са определени, но хорара е сложен май :D Поне до преди малко не ми изглеждаше сложен, докато не прочетох коментарите за картата на giaia. Тази е подобна.

У7 Марс и У1 Венера са в съвпад в Лъв, но разходящ. Марс и Венера са У8 -подобно на другата карта. Но тук Луната е във Везни, в секстил с Марс и Венера, но към момента на задаване на въпроса, секстила е разходящ. И също прави квадратура със Слънце - почти точна.

Марс е в 22,13 Лъв, Венера в 24,28 Лъв, Слънце в 25.04 Рак, а Луна - 25.03 Везни. Т.е. на Луната следващ аспект е квадрат със Слънце и последен аспект е квадрат с Плутон - в 25.34 Козирог. Ако има значение, Скорпион е на върха на 8и дом на Х (У7).

Първоначално като видях съвпада на Венера и Марс реших, че отговора е Да, ще имат връзка. Сега с тия квадрати на Луната и разходящият съвпад между Венера и Марс - май към НЕ ми бие. Може би Венерката (девойката в случая) ще избяга от Марс. Но, тук има и нещо друго, което аз не предполагах към момента на задаване на въпроса - че май май те вече имат отношения или поне 8-домни. Това също не е много сигурно, просто такива хинтове получавам. И все пак, като говорим за хорар за развитие - с тия сепариращи аспекти и предстоящи квадратури отговора може би е НЕ. Но, не съм сигурна дали кваратурите не се разглеждат само като трудност, а не категоричен отказ. Чудя се и дали няма да ги "спаси" това, че Луната е в 25 градус на Везни-ако не греша, нали това е Спика? Т.е. това да закрепи нещата и връзката да се осъществи. Или Луната в случая отразява мен като задаващ въпроса и моята кофти позиция, във Via Combusta?
« Последна редакция: Юли 19, 2021, 07:08:13 am от Venus »

Novak

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 42
Re: Любовни хорари
« Отговор #5251 -: Юли 20, 2021, 11:28:02 am »


Всъщност последен аспект е квадратура с Венерата, която до края на знака изпреварва с минута и половина Слънцето. Налице е едновременнно действие с тригона, но ако сме педантични, това е факт. Да, аз тълкувам отлепянето на Венера от Марс и бягството на едната планета от другата. Тригонът на 8-те домове въобще не го броя, това е несериозно за мен, било някога.
Така или иначе въпросът е некоректен, защото питащата има някаква форма на взаимоотношения, но аз тълкувам връзка от позицията на обществен и социо-икономически съюз, изграден на някаква форма на откритост, гласност, споделени ресурси и пр. (моята половинка).
Напълно съм съгласна с Акрукс за изострянето в сферата на общуването, това имах предвид, макар неправилно да използвах думата "лафче". Тя е твърде емоционална и със силни страсти, възможно е да поиска някакво обяснение или с друго да подпали нещата, но за мен това не е фокус, по-скоро резултат. Той крие комуникацията с нея, таен чат.
Тези взаимоотношения са значими само за нея.
Няма да има промяна до развитие на по-благоприятен статус.
Работата свързва питащата с него, първо покрай работа се срещат.
Луната в неин 12 е другата жена, но тя е другата.

Ясно, благодаря, Люба :)

Здравейте.

Отскоро се уча на любовни хорари и имам следният въпрос: ако аз правя хорар и задавам въпрос "Х ще започне ли връзка с У"? по кои домове трябва да гледам Х и У, когато са назовани по име. Има ли значение на мен какви ми се падат Х и У (за да ги гледам по производни домове спрямо 1 дом - аз, човека, който задава въпроса?
Ако няма други указания и ти задаваш въпроса, аз ще гледам Х по дсц и У по асц. Ако двамата ти се падат някакви, ще гледам производни, да.

Здравей, Люба. "Х" представлява мой романтичен интерес, т.е. просто човек, който харесвам. А виждам че той проявява интерес към "У". Хорара беше за да се опитам да си изясня ситуацията за себе - дали да се надявам или да се отказвам. Предвид обстоятелствата, не мога да попитам някой от двамата. Тримата сме колеги. Работим в една фирма. Падат ми се колеги, но не знам дали да разглеждам Х по дома на колегите или по 1 и 7 дом, защото съм ги назовала по имена? Кой е домът на колегите по който да гледам Х и по кой дом да гледам У... Става ми много сложно. И двамата съм назовала поименно в хорара, та затова не знам дали да ги гледам по 1 и 7 или 7 и 5 (5ти дом броено от 7-и - романсът на Х). Но въпросът е зададен така: "Х. Х ще започне ли връзка с У. У."?

Значи, както казах, да. Х по 1, У по 7. Домът на колегите, които са ти равни, е 7. Разгледай цялостно картинката.

Благодаря, Люба.
Пфу, сигнификаторите са определени, но хорара е сложен май :D Поне до преди малко не ми изглеждаше сложен, докато не прочетох коментарите за картата на giaia. Тази е подобна.

У7 Марс и У1 Венера са в съвпад в Лъв, но разходящ. Марс и Венера са У8 -подобно на другата карта. Но тук Луната е във Везни, в секстил с Марс и Венера, но към момента на задаване на въпроса, секстила е разходящ. И също прави квадратура със Слънце - почти точна.

Марс е в 22,13 Лъв, Венера в 24,28 Лъв, Слънце в 25.04 Рак, а Луна - 25.03 Везни. Т.е. на Луната следващ аспект е квадрат със Слънце и последен аспект е квадрат с Плутон - в 25.34 Козирог. Ако има значение, Скорпион е на върха на 8и дом на Х (У7).

Първоначално като видях съвпада на Венера и Марс реших, че отговора е Да, ще имат връзка. Сега с тия квадрати на Луната и разходящият съвпад между Венера и Марс - май към НЕ ми бие. Може би Венерката (девойката в случая) ще избяга от Марс. Но, тук има и нещо друго, което аз не предполагах към момента на задаване на въпроса - че май май те вече имат отношения или поне 8-домни. Това също не е много сигурно, просто такива хинтове получавам. И все пак, като говорим за хорар за развитие - с тия сепариращи аспекти и предстоящи квадратури отговора може би е НЕ. Но, не съм сигурна дали кваратурите не се разглеждат само като трудност, а не категоричен отказ. Чудя се и дали няма да ги "спаси" това, че Луната е в 25 градус на Везни-ако не греша, нали това е Спика? Т.е. това да закрепи нещата и връзката да се осъществи. Или Луната в случая отразява мен като задаващ въпроса и моята кофти позиция, във Via Combusta?

Venus, защо направо не качиш хорара? Поне на мен ще ми е интересно да погледна.

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Любовни хорари
« Отговор #5252 -: Юли 20, 2021, 06:24:50 pm »
Един хорар,който ми се струва доста противоречив.....
Ще се срещнем ли с Х и ще се получи ли нещо между нас...имам предвид връзка.
Предстои тригон между Меркурий и Нептун,но на Луната и предстои тригон с Меркурий и квадратура с Нептун.Ако вземем за сигнификатор Юпитер е още по зле.Последен аспект на Луната е тригон с Марс,но Венера ще е избягала в Дева...
Ще ми помогне ли някой с мнение...

Novak

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 42
Re: Любовни хорари
« Отговор #5253 -: Юли 20, 2021, 07:09:05 pm »
Един хорар,който ми се струва доста противоречив.....
Ще се срещнем ли с Х и ще се получи ли нещо между нас...имам предвид връзка.
Предстои тригон между Меркурий и Нептун,но на Луната и предстои тригон с Меркурий и квадратура с Нептун.Ако вземем за сигнификатор Юпитер е още по зле.Последен аспект на Луната е тригон с Марс,но Венера ще е избягала в Дева...
Ще ми помогне ли някой с мнение...

На Луната не й предстои тригон с Меркурий. Той е в Рак, а тя в Стрелец. У7 е Юпитер, а не Нептун. Юпитер в 12 дом и ретро Нептун(ко-сигнификатор) в негов 1-ви дом - крие се и е възможно да се представя за такъв, какъвто не е, да послъгва или да е объркан. Може би и сам не знае какво иска. Меркурий е в заточение в Риби. Луната ще направи секстил със Сатурн (У на 5-тите). Също Луната ще направи първо тригон с Марс, после с Венера - ще пренесе светлина към разпадащият се съвпад. Това е и последният аспект на Луната - тригона с Венера. Според мен е възможно да има нещо, но може и да е мимолетно.

Все пак съм лаик, дано да греша и другите се включат с повече знания. :)

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Любовни хорари
« Отговор #5254 -: Юли 20, 2021, 07:21:53 pm »
Един хорар,който ми се струва доста противоречив.....
Ще се срещнем ли с Х и ще се получи ли нещо между нас...имам предвид връзка.
Предстои тригон между Меркурий и Нептун,но на Луната и предстои тригон с Меркурий и квадратура с Нептун.Ако вземем за сигнификатор Юпитер е още по зле.Последен аспект на Луната е тригон с Марс,но Венера ще е избягала в Дева...
Ще ми помогне ли някой с мнение...

На Луната не й предстои тригон с Меркурий. Той е в Рак, а тя в Стрелец. У7 е Юпитер, а не Нептун. Юпитер в 12 дом и ретро Нептун(ко-сигнификатор) в негов 1-ви дом - крие се и е възможно да се представя за такъв, какъвто не е, да послъгва или да е объркан. Може би и сам не знае какво иска. Меркурий е в заточение в Риби. Луната ще направи секстил със Сатурн (У на 5-тите). Също Луната ще направи първо тригон с Марс, после с Венера - ще пренесе светлина към разпадащият се съвпад. Това е и последният аспект на Луната - тригона с Венера. Според мен е възможно да има нещо, но може и да е мимолетно.

Все пак съм лаик, дано да греша и другите се включат с повече знания. :)
Благодаря ти много за отделеното време и внимание :-*.Твърде е възможно и така да стоят нещата.......И аз имам усещането ,че нито аз ,нито той знаем какво искаме.Аз също съм доста разколебана,предполагам и той.
Скоро ще разбере накъде вървят нещата и ще мога да дам обратна връзка.

Venus

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 44
Re: Любовни хорари
« Отговор #5255 -: Юли 20, 2021, 07:40:47 pm »


Venus, защо направо не качиш хорара? Поне на мен ще ми е интересно да погледна.

Novak, качвам го. От съображения съм скрила местолоположението, от което направих хорара. От чужбина е, от малък град и знам че сред колегите също има други астро фенове и ако случайно някой е във форума веднага ще разбере кой пита и за кого пита. Защото градчето е малко и ще стане ясно. А не искам да става интрига. Надявам се да не е срещу правилата. Ако е, ще премахна картата.

Та, въпросът беше: "Х. Х. ще започне ли връзка с У. У."? (има възможност връзка вече да има или да е имало някакви отношения).

Благодаря много!

Novak

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 42
Re: Любовни хорари
« Отговор #5256 -: Юли 20, 2021, 08:49:33 pm »


Venus, защо направо не качиш хорара? Поне на мен ще ми е интересно да погледна.

Novak, качвам го. От съображения съм скрила местолоположението, от което направих хорара. От чужбина е, от малък град и знам че сред колегите също има други астро фенове и ако случайно някой е във форума веднага ще разбере кой пита и за кого пита. Защото градчето е малко и ще стане ясно. А не искам да става интрига. Надявам се да не е срещу правилата. Ако е, ще премахна картата.

Та, въпросът беше: "Х. Х. ще започне ли връзка с У. У."? (има възможност връзка вече да има или да е имало някакви отношения).

Благодаря много!

Мисля, че не. Луната ще направи квадратура със Слънце и Плутон-У 5-ти и У 8-и за Марс, Венера се отдалечава от Марс - може би Марсът ще се разочарова, ще го покаже и Венерата ще продължи пътя си.

Novak

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 42
Re: Любовни хорари
« Отговор #5257 -: Юли 20, 2021, 09:08:20 pm »
И пак идвам аз  :D

Познат ми се оплака от любовна драма. Съкрушен е. Имал е отношения с неговата дама, но нещо е станало. Сега опитва да оправи нещата, казва че в никакъв случай не иска да се откаже от нея. Аз, опитвайки се да му дам кураж реших и да построя карта с въпрос: "Х ще се събере ли отново с неговата (не е назована по име, не я познавам). Предполагам, че въпреки че не е назована по име, пак си я гледам по 7-и дом.

Двусмислен ми изглежда и този хорар. Сепариращият секстил между У1 и У7 ми говори, че вече като че ли надеждата намалява. Луната е перигрин (не знам него ли гледам по 1-и дом или нея). Като гледам хорара и знам историята, ми се струва правдиво, той да е Луната, действащият, борещ се за връзката, а тя Сатурн - стои си намусена и студена, в собственият си дом.
Но, пък и тук последните аспекти на Луната са тригони с Марс и Венера, които са У5 на двамата. Та, пак буксувам  ;D Не знам това какво означава.

Или ще се оправят нещата между тях и всичко ще е хубаво или ще се оправят само временно. Нещо като затишие пред буря. Какво мислите вие?

Изобщо, с този ретро Сатурн в 1-и дом има ли смисъл да я гледам тази карта?

П.П. информацията няма да я предам на човека, какъвто и да е отговора от хорара. Само ще ме ориентира какви съвети да му дам - да продължава да се бори или да потърси щастие на друго място.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Любовни хорари
« Отговор #5258 -: Юли 20, 2021, 11:28:30 pm »
Новак,щом ти питаш,задаваш въпрос,ти си по 1ви дом-намусения ретро Сатурн. ;)
Плутон също е в 1ви. ;)Защо е намусен,не ми стана ясно,и защо секстил Луна -Сатурн "надеждата намалява"?
« Последна редакция: Юли 20, 2021, 11:31:12 pm от Сафо »

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Любовни хорари
« Отговор #5259 -: Юли 21, 2021, 12:19:18 am »
Аз бих гледала господина по 7 дом т.е Луната,а " неговата "по негов 5 дом т.е Марс и Плутон.Тогава Луната е в нейн 1 дом,което показва неговата заинтересованост.Ти си придставена от Сатурн.На Луната и предстои тригон с Марс,явно ще стоплят отношенията.
« Последна редакция: Юли 21, 2021, 12:23:16 am от julia »

Novak

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 42
Re: Любовни хорари
« Отговор #5260 -: Юли 21, 2021, 01:11:59 am »
Аз бих гледала господина по 7 дом т.е Луната,а " неговата "по негов 5 дом т.е Марс и Плутон.Тогава Луната е в нейн 1 дом,което показва неговата заинтересованост.Ти си придставена от Сатурн.На Луната и предстои тригон с Марс,явно ще стоплят отношенията.

Еми ей това е. Официално вече - не мога да определям правилно сигнификаторите и това си е ??? Аз като цяло не мислех, че трябва да гледам и себе си в този хорар, тъй като не съм намесена. Но аз по принцип съм си Сатурн в живота  :D

Novak

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 42
Re: Любовни хорари
« Отговор #5261 -: Юли 21, 2021, 08:27:27 am »
Новак,щом ти питаш,задаваш въпрос,ти си по 1ви дом-намусения ретро Сатурн. ;)
Плутон също е в 1ви. ;)Защо е намусен,не ми стана ясно,и защо секстил Луна -Сатурн "надеждата намалява"?

Ами обърках се вече  :D Реших, че трябва да ги гледам по 1 и 7 дом. Иначе, нямам идея.  А предстоящата квадратура между Луна и Нептун има ли значение в случая? Като вид намеса или това се отнася само, когато е с главните сигнификатори?
А иначе, секстила между Луна и Сатурн нали е разходящ, та затова помислих, че "надеждата намалява", понеже се пита за развитие. Извинете ме, ако логиката ми куца  :D Много ми е интересна хорарната астрология като дял и много искам да се науча да тълкувам хорари правилно.

Сафо, благодаря за поясненията!  :-*

Venus

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 44
Re: Любовни хорари
« Отговор #5262 -: Юли 21, 2021, 07:35:47 pm »
Здравейте отново. Мога ли да правя хорар сега чак за за другото лято - 2022? Т.е. сега ме вълнува дали нещо ще се случи през лято 2022 или не. Има ли смисъл подобен хорар за след толкова време или не?  ::)

Alena

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
Re: Любовни хорари
« Отговор #5263 -: Юли 21, 2021, 07:48:06 pm »
Приключиха ли отношенията ни с Х. ?

Novak

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 42
Re: Любовни хорари
« Отговор #5264 -: Юли 22, 2021, 11:37:34 am »
Приключиха ли отношенията ни с Х. ?

Според мен, НЕ.  :)