Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845843 пъти)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Събития и транзити
« Отговор #4455 -: Април 20, 2017, 06:08:23 pm »
Днес получих тъй дългоочакваните от мен новини - една позната ще сменя работата и аз ще се пробвам за нейното място.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Събития и транзити
« Отговор #4456 -: Април 20, 2017, 06:11:00 pm »
Да, имаше мунданен съвпад Слънце/Меркурий, който явно е докоснал нещо в картата ти, или е сигнификатор по шестия ти дом.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4457 -: Април 21, 2017, 10:57:33 am »
Днес получих тъй дългоочакваните от мен новини - една позната ще сменя работата и аз ще се пробвам за нейното място.
Късмет!

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #4458 -: Април 28, 2017, 07:02:26 pm »
ПАДНАХ! :)))
В 18.38 се изсулих подобаващо ничком като талпа - лицето ми беше на педя от асфалта пред операта! Сега коленете ме болят и досойнството ми се хили като идиот!
Оказа се, че ацто ми се измести с 20мин. И съм родена 3 мин по- рано. Сега Уран е точно на К7 - представих се пред обществото с дълбок колянен поклон :))))
Луната ми, Рени, е в 7д :)))
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4459 -: Април 28, 2017, 09:13:05 pm »
ПАДНАХ!
В 18.38 се изсулих подобаващо
Оказа се, че ацто ми се измести с 20мин. И съм родена 3 мин по- рано. Сега Уран е точно на К7 -
И как така си ги местите тия асценденти, само заради едно спъване?
Кое набеди за падането, да сверя, че и аз зимата паднах, само че нямах зрители, че беше 5ч сутринта  :)

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Събития и транзити
« Отговор #4460 -: Април 28, 2017, 09:28:34 pm »
В деня на един от точните съвпади на Уран с К7 на мъжа ми се счупи летва на леглото-спалня, докато си лягаше по стандартния начин  :D.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #4461 -: Април 29, 2017, 09:12:39 am »
И как така си ги местите тия асценденти, само заради едно спъване?
Кое набеди за падането, да сверя, че и аз зимата паднах, само че нямах зрители, че беше 5ч сутринта  :)

тр.марс гледай към асц,марс,уран

тр.сатурн-марс
тр.уран-марс и нещо бързо ги отключва,марс,слънце,лунация

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #4462 -: Април 29, 2017, 11:12:37 am »
Е, как да не го преместя 3 мин по-рано? Тр Уран е бил 20 мин преди градуса на предишния ми ДЦ, като изместя раждането 3 мин по-рано, на точен съвпад в рамките на 5 мин от градусовата дъга Уран минава на ДЦ и аз се изсипвам - не съм падала поне 30г! Значи предишно падане ми е било в първите 6-7г :)))
Тр Марс е на 5гр в Близнаци, аз нямам нико куспида, нито планета в 5ти градус. Луната също не е с аспект. Значи съм паднала по Уран и неговия първи досег с К7. Така си го обяснявам. Все пак, не падам всеки ден, събитие си е - по 7д, както казах представяне пред обществото с плонж  :85:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Събития и транзити
« Отговор #4463 -: Април 29, 2017, 05:03:46 pm »
Транзита на Уран,Меркурий и Луната точно между тях (изчислих го по час) в 8 дом тригон към Венера У2, Уран У6 в 4 дом - звъннах на майка ми, с която не съм се чувала няколко години, за да я помоля за пари, за да си покрием битови разходи и ремонт на колата. Почти бях убедена, че ще ми откаже, но тя се съгласи с уговорката, че е заем. Не знам дали 6 дом мога да го свържа с тези разходи.
Отделно този транзит ми прави куинконс/полусекстил с АЦ/ДЦ. Сигурно ретроградния Сатурн връщайки се към стелиума ми вече засегна Уран У6, нищо, че е на почти 2* от него още  :d030:

Забравих да добавя, че на следващия ден когато изпрати парите, Луната беше на 2* преди Слънцето. Беше ми интересно да го видя по часове как се е случило.
« Последна редакция: Април 29, 2017, 05:05:57 pm от irko_birko »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4464 -: Април 29, 2017, 05:24:30 pm »
Е, как да не го преместя 3 мин по-рано? Тр Уран е бил 20 мин преди градуса на предишния ми ДЦ, като изместя раждането 3 мин по-рано, на точен съвпад в рамките на 5 мин от градусовата дъга Уран минава на ДЦ и аз се изсипвам - не съм падала поне 30г! Значи предишно падане ми е било в първите 6-7г
Тр Марс е на 5гр в Близнаци, аз нямам нико куспида, нито планета в 5ти градус. Луната също не е с аспект. Значи съм паднала по Уран и неговия първи досег с К7. Така си го обяснявам. Все пак, не падам всеки ден, събитие си е - по 7д, както казах представяне пред обществото с плонж 
Това е несериозно, Уран стои 7г в знак, приблизително за толкова изминава 30*, не е само за минута на твоя ДСЦ, а и защо пък ДСЦ- да не би гаджето ти да се е потрошило?
И едно падане не е случка, която се взема под внимание за ректификация, че аз като дете бях постъоянно с ожулени колена, постоянно падах, докато Уран транзитираше през 1-ви дом, но при мен е У6.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #4465 -: Април 29, 2017, 06:44:08 pm »
Транзита на Уран,Меркурий и Луната точно между тях (изчислих го по час) в 8 дом тригон към Венера У2, Уран У6 в 4 дом - звъннах на майка ми, с която не съм се чувала няколко години, за да я помоля за пари, за да си покрием битови разходи и ремонт на колата. Почти бях убедена, че ще ми откаже, но тя се съгласи с уговорката, че е заем. Не знам дали 6 дом мога да го свържа с тези разходи.
Отделно този транзит ми прави куинконс/полусекстил с АЦ/ДЦ. Сигурно ретроградния Сатурн връщайки се към стелиума ми вече засегна Уран У6, нищо, че е на почти 2* от него още  :d030:

Забравих да добавя, че на следващия ден когато изпрати парите, Луната беше на 2* преди Слънцето. Беше ми интересно да го видя по часове как се е случило.

и новолунието в 8 дом прави тригон с Луната :)

а тр Луна е активирала дир Марс, У8 и намиращ се в 2 дом
« Последна редакция: Април 29, 2017, 06:45:51 pm от Happy58 »

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Събития и транзити
« Отговор #4466 -: Април 30, 2017, 11:32:24 pm »
За първи път да не си проверя Новолунието и то взело, че се проявило  :08:  От края на миналата година си ги следя и нещо не мога да ги усетя.

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #4467 -: Май 01, 2017, 12:44:59 pm »
666, и при мен Сатурн е У7 и те разбирам идеално. Къде е транзитният ти и какви ги върши, не разбрах (извини ме, ако имаш пост по въпроса, но не съм чела по-назад в темата)?
Сатурн м-ду другото, забелязала съм, е по-предвидим в сравнение с Уран или Плутон.
Даже може да му свикнеш, а пък ако поотработиш каквото Той иска от теб, ще започнеш по-малко да го усещаш в ретроградието му и само "кофти" аспектите ще останат за преборване, но и това не е задължително :)

Извинявай, че се забавих с отговора. Сега транзитира през 6д, но там нищо не върши почти, едни зъби правя само..в работата нямам проблеми, но си имам обяснение защо, и добре, че не се проявява там с нищо.
Усещам го ретроградието като едно постоянно потиснато настроение, че ще си остана сама, че няма да имам хубава връзка никога и такива...но нали е У7, затова такива мисли ме налягат. Но си много права, че се свиква с него - първите ми ужасяващи изживявания със Сатурн ги изкарах да не разказвам как, после започнах да го разбирам и ми е по - леко.
За Сатурн и аспектите, които съм имала имам чувството, че мога да пиша с дни :043:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4468 -: Май 03, 2017, 05:19:01 pm »
Ретро Меркурий в съвпад с наталния Кету ме "свърза" със стара колежка, за която все си мисля и се сещам само с добро. По–готин човек не познавам, много точна и сърцата жена. За кратко работехме заедно в една адвокатска кантора. Тя също се занимаваше с преводи. И сега ми звънят от непознат номер, чувам женски глас и ме пита дали се сещам за нея. И как да не се сещам? По–читав човек на работно място не съм срещала, още ми държи влага!

Оказа се, че в крайна сметка си е направила своя агенция и ме търси за сътрудничество. Даже имала реална поръчка. А всъщност въпросната поръчка ми бе потвърдена от друга агенция днес, преди тя да се обади. Някакво дублиране е станало, от нейни уж постоянни и коректни клиенти.

Но много се зарадвах да я чуя, често си мислех за нея. Кристално чист човек на фона на всички онези хиени, които срещам в живота.

И какво се получи – свърза ни една дублирана поръчка, заявена едновременно към две агенции. Благодаря на Ретро Меркурий!  :012:



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4469 -: Май 03, 2017, 05:57:20 pm »
И изненадващо - по Уран :)
Над силата е само умението да я владеем!