Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845700 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #690 -: Юни 10, 2014, 11:19:50 am »
Яя, ретро Меркурий ти прави секстил към У3 - Юпитер (договорите). Честно казано, след такава случка, и то с добър аспект, аз бих се запитала, защо се е случило? какво в този договор не е било добре за мен???? Ретро мерка явно иска нещо да се поправи. Лично тълкувание :)
« Последна редакция: Юни 10, 2014, 11:21:36 am от Happy58 »

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #691 -: Юни 10, 2014, 11:44:03 am »
Яя, ретро Меркурий ти прави секстил към У3 - Юпитер (договорите). Честно казано, след такава случка, и то с добър аспект, аз бих се запитала, защо се е случило? какво в този договор не е било добре за мен???? Ретро мерка явно иска нещо да се поправи. Лично тълкувание :)

Договорът си беше идеален - дума по дума съм го проверила :-) Това е бърз транзит, Папи е права. Но аспектите са добри, а ми създадоха трудности. :lol_hitting:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #692 -: Юни 10, 2014, 11:45:46 am »
А, мерси. Разбрах, че аз не мога (четено отзад напред)....

Не, сега си задай въпроса ,защо така  реагира-това е астрологията, и пак го прочети ,но със затворени очи. :38: :38:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Събития и транзити
« Отговор #693 -: Юни 10, 2014, 11:47:51 am »
Яя, на мен ми прилича на 'знак' да не се подписва и/или да се преразгледа....това по тригона си е баш 'защита' според мен. :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #694 -: Юни 10, 2014, 11:54:31 am »
Яя, на мен ми прилича на 'знак' да не се подписва и/или да се преразгледа....това по тригона си е баш 'защита' според мен. :)

Така или иначе ще дойде новия чак в петък. Ще го мисля тогава.
А сега, ретро Мерка не ме пуска  :lol_hitting: Днес освен да си заровя главата в пясъка, не виждам какво друго да направя. Рестартирах компютъра 3 пъти от сутринта - срив в една програма, после се обърка езика, на скайпа се появи арабски, аз говоря едно в един друг форум, пък една мацка реши да спори с мен и пише абсолютно същото... и ме качи на черешата  :57: на едно място написах арабски, вместо ислямски и ме налазиха като виновен червей  :57: Досега никога Мерка не ми е влияел така.

Ами, Рени, аз много добре знам какво искаш да кажеш, но пък и ти се замисли дали го каза по начин, по който да не се обидя и не беше ли малко рязка. Не се смятам за корифей в астрологията, но пък ти буквално ми каза, че нищо не разбирам.
Да не говорим, че според мен астрологията си дава отговори на въпросите, които ние си задаваме, ама щом казваш, че тя пита...

Оф, млъквам, че нещо ще изръся не на място. Но нарочно няма да итрия написаното, за да видите какви ветрове бушуват в душата ми  :38: Май изтрещях  :021:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Събития и транзити
« Отговор #695 -: Юни 10, 2014, 12:00:41 pm »
Така или иначе ще дойде новия чак в петък. Ще го мисля тогава.
А сега, ретро Мерка не ме пуска  :lol_hitting: Днес освен да си заровя главата в пясъка, не виждам какво друго да направя. Рестартирах компютъра 3 пъти от сутринта - срив в една програма, после се обърка езика, на скайпа се появи арабски, аз говоря едно в един друг форум, пък една мацка реши да спори с мен и пише абсолютно същото... и ме качи на черешата  :57: на едно място написах арабски, вместо ислямски и ме налазиха като виновен червей  :57: Досега никога Мерка не ми е влияел така.

Това, което описваш ми е рутина през ретро периодите  :012: :012:

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #696 -: Юни 10, 2014, 12:04:06 pm »
Мале, и това те държи 20 дни!!!  :-\
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Събития и транзити
« Отговор #697 -: Юни 10, 2014, 12:05:26 pm »
Мале, и това те държи 20 дни!!!  :-\
песен е на фона на тр. Уран съвпад Луна (е айде вече разпадащ се) и тр. Плутон квадрат Луна  :012: :012: :012:
ей сега обяснявах за едни объркани фактури, върнах ги...еми квот такова  :012:
« Последна редакция: Юни 10, 2014, 12:13:46 pm от ini »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #698 -: Юни 10, 2014, 12:16:57 pm »
Yaya,

В коментара ми няма насоченост към никой ,това е мнение -можеш да го подминеш,можеш да го отречеш ,можеш и да се замислиш върху него,можеш и да го приемеш лично.Съответно или си отговаряш ,или се  питаш ,ако е второто -търсиш астрологията ,ако е първото ,ти прецени.Всички приемаме нещата лично ,но ти си права-благодаря ,мога да се замисля върху това ,как поднасям информацията в такъв тип формат ,за да се усеща усмивката ми. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #699 -: Юни 10, 2014, 12:21:10 pm »


Ами, Рени, аз много добре знам какво искаш да кажеш, но пък и ти се замисли дали го каза по начин, по който да не се обидя и не беше ли малко рязка. Не се смятам за корифей в астрологията, но пък ти буквално ми каза, че нищо не разбирам.


Яя, ако позволиш ... а може и да ме игнорираш - може би си малко под напрежение и така ти се е сторило. Не мисля, че рени е вложила някакъв лош умисъл, или личностна нападка - даже на мен ми се струва, че тя толкова много обича да философства, че чак не й остава време да персонализира нещата :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #700 -: Юни 10, 2014, 12:41:16 pm »
А, както казва Ини - квото такова. Азсъм си навряла главата в дупката вече  :85:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Събития и транзити
« Отговор #701 -: Юни 10, 2014, 12:55:36 pm »
А, както казва Ини - квото такова. Аз съм си навряла главата в дупката вече  :85:
:57:  :08:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #702 -: Юни 10, 2014, 02:24:03 pm »
Лично и персонално по картата на Yaya-случката е по тр.ЮЛВ върху Луна на ДСЦ,откъм 6-ти дом,Рак интерсептиран 9-ти дом ,като постижение,край ,приключване ,урожай от ефекта на Лунното затъмнение върху АСЦ,с резултат в 10-ти дом,чрез загуба на ангажимент,част от ежедневие,навик,принцип.Нептун държи нат.Меркурий ,Юпитер затваря тао-то на Луна/Плутон в падащи домове,като цяло няма силна динамика в периода към натала ,касаеща кардинални решения ,постъпки,както го подчертава и прогресията -повечко мързел ,отпуснатост ,прекалена приповдигнатост на духа или по-скоро умът витае на друго място ,мечтателност ,забавени реакции и все в тази посока ,същите са "враг" за един подреден човек и разлятата чаша на езика на Плутон/Нептун са знаци ,на друг език са ежедневие,за трети -нищо.
Ретро фазата на Меркурий ,може би е задействала всичко това в посока преправяне на.... :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Събития и транзити
« Отговор #703 -: Юни 10, 2014, 02:31:25 pm »
Извисени няма- дори светите хора не са били светци приживе! Щом си пишем в този форум, а и на такава тема, определено не сме бездуховни  :)
Колкото до вярването има една истинска случка, описана в книгата "Вяра, Надежда, Любов"- пътували в едно купе на влака поп и студент, който се подигравал на тема религия и казал, че не вярвал в нищо. Слезли от влака на една и съща гара, и котка минала път на студента, а той направил ключ с пръстите на ръката и се превъртял... Попът му казал с усмивка: "Младежо, съвсем не си бил толкова невярващ, колкото се описа, само че аз вярвам в Господ, а ти в котките!"
Описаната случка наистина ме накара да се замисля до каква степен точно вярвам и в какво! Но това са дълбоко философски размишления, аз съм с вроден скептицизъм към света и освен при наличие на реални физически и научни доказателства, ми е трудно да повярвам в каквото и да било. А за котките, следвам английската традиция, където ако котка ти мине път е на късмет, особено ако е черна :) Понеже черните са ми най-любими, дори имам ключодържател с черна котка от много години, който уж ми носи късмет, но не е доказано :012:

По темата за аспектите на транзитен Плутон към светилата, не съм усетила сякаш трансформации все още. Притеснявах се заради квадрата към натална Луна, защото е съуправител на 9-ти, а за нищо на света не бих искала проблеми, точно по значенията на този дом! Другата опция е да има изява по 6-ти дом, където е наталната позиция на Луна, някоя болест или нещо неприятно по теми на 6-ти, защото аспекта все пак е квадрат. Отделно, както е било и при теб, в момента и транзитен Уран е върху Луна, атакувана е от два малефика с голяма сила едновременно.

Засегна сякаш Плуто жените от семейството покрай мен, имаше много сериозни събития със сестра ми през последните два месеца (Плутон квадратира Луна от 3-ти дом), както силно положителни, така и не толкова. Нещата при нея се обръщаха просто за минути от единия полюс към другия, но тя пък в момента преминава през опозиция на тр. Уран към наталния ѝ Сатурн в 1-ви дом.


Рени, благодаря и на теб за коментара! Удоволствие е да чета мненията ти тук, които освен поднесени по много интересен и елегантен начин, са и изключително точни като интерпретация-"предубедено и търсещо прагматизъм Слънце в Телец", не бих могла да го опиша по-добре!



Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #704 -: Юни 10, 2014, 02:34:46 pm »
Лично и персонално по картата на Yaya-случката е по тр.ЮЛВ върху Луна на ДСЦ,откъм 6-ти дом,Рак интерсептиран 9-ти дом ,като постижение,край ,приключване ,урожай от ефекта на Лунното затъмнение върху АСЦ,с резултат в 10-ти дом,чрез загуба на ангажимент,част от ежедневие,навик,принцип.Нептун държи нат.Меркурий ,Юпитер затваря тао-то на Луна/Плутон в падащи домове,като цяло няма силна динамика в периода към натала ,касаеща кардинални решения ,постъпки,както го подчертава и прогресията -повечко мързел ,отпуснатост ,прекалена приповдигнатост на духа или по-скоро умът витае на друго място ,мечтателност ,забавени реакции и все в тази посока ,същите са "враг" за един подреден човек и разлятата чаша на езика на Плутон/Нептун са знаци ,на друг език са ежедневие,за трети -нищо.
Ретро фазата на Меркурий ,може би е задействала всичко това в посока преправяне на.... :)

 :38: :38: :38: :38: Сори за одеве, ама ми дойде на езика и не исках да го трия, а да съм искрена.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински