Автор Тема: Марс  (Прочетена 273982 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1305 -: Октомври 04, 2016, 03:47:06 pm »
Марс в 12 дом носи и разрушителни тенденции, особено ако е с кофти аспекти. Не е особено благоприятна позиция и за семейния живот, особено в женска карта. В мъжка - недоволен съпруг на дивана.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1306 -: Октомври 04, 2016, 03:48:38 pm »
А аз очаквам моя директен по прогресии Марс - да се върне в наталната позиция на ИС :) Едно добро завръщане към своето Аз, своята същност :)  :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1307 -: Октомври 04, 2016, 04:44:03 pm »
Бих се радвала да изгряваш на хоризонта :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1308 -: Октомври 04, 2016, 05:08:55 pm »


Виждам как се опитва да се прикрие и да сложи маска за пред другите, но аз много добре знам, че това не е истинското й лице. Шесто чувство ли е или нещо друго, но съм абсолютно сигурна в това.

Тя е като водата - капка по капка, постоянно и непрекъснато, по различни начини и пътища, промъква се, атакува целта си, която е именно да навлезе в личното ти пространство. Но опитай се да нарушиш нейните граници - настръхва моментално и маската на миловидност се пръска на мига.   ;D
[/quote]

Делфин, ти по-добре от мен можеш да уловиш как действа Марс на ъгъл, защото си Овен. Много често се подценява Марс във водни знаци, в 4-ти, 12-ти домове и точно това използват притежателите на такива, за да атакуват в тил или в мигът, в който опонента си почива, извън ринга е. Такъв Марс може да те отрови, но няма да те настъпи, може да  те предаде, но ще ти носи портокали в килията-ха, ха, на мен са ми забавни този темперамент Марс-ове, защото имам Слънце в Риби и кукичката е у мен.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Марс
« Отговор #1309 -: Октомври 04, 2016, 05:16:25 pm »

Виждам как се опитва да се прикрие и да сложи маска за пред другите, но аз много добре знам, че това не е истинското й лице. Шесто чувство ли е или нещо друго, но съм абсолютно сигурна в това.

Тя е като водата - капка по капка, постоянно и непрекъснато, по различни начини и пътища, промъква се, атакува целта си, която е именно да навлезе в личното ти пространство. Но опитай се да нарушиш нейните граници - настръхва моментално и маската на миловидност се пръска на мига.   ;D


Делфин, ти по-добре от мен можеш да уловиш как действа Марс на ъгъл, защото си Овен. Много често се подценява Марс във водни знаци, в 4-ти, 12-ти домове и точно това използват притежателите на такива, за да атакуват в тил или в мигът, в който опонента си почива, извън ринга е. Такъв Марс може да те отрови, но няма да те настъпи, може да  те предаде, но ще ти носи портокали в килията-ха, ха, на мен са ми забавни този темперамент Марс-ове, защото имам Слънце в Риби и кукичката е у мен.  ;)

Прекрасно - относно кукичката,че е в теб. Не знам за Марс или други планети във Водните знаци,но... Ракът е подъл(ще го казвам винаги). По тази логика аз имам цял стелиум в Скорпион(елемент вода,но пък в 6-ти дом,тоест дом на Девата),та в крайна сметка - предателство... ДА!! Но аз го усетих доста рано - в зародиш,благодарение на интуицията на Скорпиона и аналитичността на Девата,въпреки че и Скорпионът... си е доста аналитичен...
В крайна сметка... Намразих Раците.  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1310 -: Октомври 04, 2016, 05:36:34 pm »
Али, намразил ( типично по Скорпионски-всичко или нищо  :) ) си вероятно човек, който е роден под знака Рак, но не и природата, принципа на зодиакалния знак Рак, въобще. При определени обстоятелства, водните знаци много читаво изразяват състояние на подлост, това е факт, но те не носят в себе си онази прямота, увереност, като при огнените знаци. Затова планети, особено мъжки, поставени във водни знаци, може и през тази категория качества да изразяват природата си.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Марс
« Отговор #1311 -: Октомври 04, 2016, 05:41:01 pm »
Али, намразил ( типично по Скорпионски-всичко или нищо  :) ) си вероятно човек, който е роден под знака Рак, но не и природата, принципа на зодиакалния знак Рак, въобще. При определени обстоятелства, водните знаци много читаво изразяват състояние на подлост, това е факт, но те не носят в себе си онази прямота, увереност, като при огнените знаци. Затова планети, особено мъжки, поставени във водни знаци, може и през тази категория качества да изразяват природата си.  :)

Не,не мисля. :)
Имам достатъчно примери... за това,което казвам.Природата им и всичкото им е Подло..! :)
Пример,този... не знам как да го нарека,дето при мен.. дето искам да го.. смажа,това е един пример,втори пример за подлост - Президентът Първанов,трети пример -  Mike Tyson. Други Раци,ако се сетя веднага ще ги споделя. Освен това Асц Рак... - същите Дренки. :)

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Марс
« Отговор #1312 -: Октомври 04, 2016, 05:57:48 pm »
Папи, Марс в 12-ти дом е трудно използваем за лични инициативи, защото му е трудно да дефинира същите. Защитава нечии други каузи или такива на групата, все едно той ги е възбудил и се бори индивидуално само ако наблизо има подкрепа. Предпочита на хляба мекото и на работата лекото, но при катаклизми, инциденти е най-добрия "спасител" и в пряк, и в преносен случай. При отсъствието на ретроградност Марс от 12-ти ще ингресира по прогресия в 1-ви дом и тогава много хора с това положение, изместват тартора, нечия позиция, място, уж незабележимо и не така настойчиво и хоп, начело на - проекта, фабриката, кметството. Мотивацията при Марс в 12-ти дом е свързана с всичко онова, което се случва или не в 8-ми дом, оттам идва правилната или грешна насоченост. Неуловим и Марс са несъвместими понятия и затова във времето Марс в 12-ти дом е желателно да прихване от тактиката на знака Риби, за да действа, доколкото е възможно по своя начин и видимо, в противен случай следва саморазрушително състояние и поведение, в следствие зависимости или инертност. Това е Марс, който може да изгуби битката, но печели войната. Недоволен от живота, но лечителски, хленчещ, но успокояващ, маскиран/ прикрит, но омайващ.
Абе, хубаво е да "поплуваш", в определена сфера, с такъв Марс известно време, но до. ..шамандурата, по-надалеч- не ! :)

Рени, изобщо не съм съгласна с написаното от теб за марс в 12-ти. Че защитавам личното си пространство добре, така е. Но и мразя да навлизам в чуждото. Просто не ме интересува. Също така не защитавам чужди каузи имам си собствени мотиви и идеи, в които вярвам. Не търся и лесното, това да ми е вече постлано, прекалено голяма цена ще трябва да плащам след това. Благодаря, но не ми трябва имам голямо въображение и липса на време да осеществя всичко, което искам. Нямам време да се занимавам с чужди мисли, чужди амбиции и да нося маска за пред другите. Единствено за инертността съм съгласна, но в картата ми има и други аспекти и положения, сочещи за опасност от това. За мен марс в 12-ти, не е чак толкова смел, не навлиза в излишни спорове, а понякога може да избухва не много на място, след което да търси начин да се измъкне от неудобната ситуация.  :012: Но винаги съм директна, за мен това е по-лесно, колкото и да обиждам другите, това си е техен проблем. Предпочитам и хора със същата ценностна с-ма като моята, без заобиколки и хитруване. По-лесно се общува с такива хора. Сега, хващала съм се на моменти, в които ставам душица златна, когато искам нещо много, но после съм се мразила с месеци, заради това. И да, обичам да си стоя на удобното място, което съм създала за себе си и опита ли се някой да ме извади от там без да е поканен, се сблъсква с неприятната ми, агресивна и арогантна страна. Стрелям право в най-слабите места, зависи от нахалството, кога натрапника ще се махне. Но обикновено излизат психически и емоционално смазани, най-дълбоката истина, изкарана на повърхността най-много боли. Но допълвам, че всеки е бил предварително предупреден, затова къде са границите. То и затова рядко се намират такива, които да навлезнат в очертанията, след това доста съжеляват. Зачеркнати са и край да ги няма. Малко са тези, които са успели да променят тези граници.  :) 

При марс в 12-ти, има граници които не трябва да преминаваш и всеки сам си е виновен, и трябва да си носи последствията. Така че невиждам нищо подмолно, при моя марс, който е прям и директен. Следва собствени правила и е верен на принципите си. Страда си сам и се бори сам, няма очаквания от другите, затова и рядко вече се разочарова. Предаделства е имало много към мен в по-ранна възраст до към 24, точно затова защото съм била истински приятел на неискрени бедни душици. Оттогава границите са ми много по-здрави. 
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Марс
« Отговор #1313 -: Октомври 04, 2016, 07:25:02 pm »
Корея, как ти е поставен натално марс / слънце/. Циганите са много първични,също и по марс, нали и той е такъв, и на мен общението с тях ми докарва мерак  да ги набия, не разбират иначе, не го правя, но се наложи да работя с тях-животинки със силен марс, оцеляват винаги, но са страхливи.
Това "джувотно" е Близнаци, обаче все забравям да му видя датата за точна карта, по някакъв начин закача моя близнашки Марс в 12- дом.
С него или се прегръщаме и много се обичаме или се дърпаме, средно положение няма.
Той е освидетелстван и от психолог, просто няма кой да се занимава с него и върви с масата , а така не става- избият ли му чивиите, очаквам неочакваното.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1314 -: Октомври 04, 2016, 09:38:07 pm »
Маймунка, благодаря за споделеното и за несъгласието, така се научава, надявам се  обективно, като е от 1л. .   :08:
Разликата е, че аз дадох мнение за Марс в 12-ти дом, а ти сподели за твоя Марс в 12-ти дом. Ако изобщо не беше съгласна с публикуваното от мен, нямаше така дълго и безгранично да (се) обясняваш за точното обратното за Марс в 12-ти дом- къде е тук границата ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Марс
« Отговор #1315 -: Октомври 06, 2016, 08:34:07 pm »
Да кажа и аз за своя Марс в 12-ти.
 Абсолютно неамбициозен човек съм, има опозиция с У 10 Нептун.
Не обичам отговорности, издигания, повишения и т.н., не ми се напряга. Цели и планове рядко правя.
Много държа на ненамеса в личната зона на комфорт, подразни ли ме нещо, реагирам в повечето случаи прибързано и необмислено. Отлично съзнавам , че бързината в ответната ми реакция е мой враг, трябва ми време за адекватност.
Обичам да съм в масата, незабележима. Не се раздавам току- така за щяло и нещяло.
Не съм директна винаги, в повечето случаи действам и говоря заобикално, нещо от рода " Бий самара, да се сеща магарето.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1316 -: Октомври 06, 2016, 09:35:15 pm »
Корея, Марс по прогресия влязъл ли е в 1-ви дом ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1317 -: Октомври 07, 2016, 09:51:24 am »
Аз моя го разглеждах по-рано :) Във Везни - Марс заточен, Слънцето в падение, балсамична луна в съвпад с Плутон  ... мамма миа  :29: Но ми попада в 7 дом, като място, в точен тригон с наталниия Марс и секстил с луната  ;)

Можеш да го засечеш твоя кога е - да му направиш карта на събитието, да разгледаш нея, а после и как ти влиза в картата, на какъв етап от цикъла му е твоя Марс, засяга ли чувствителни точки или имаш ли събития в точката на началото на цикъла :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1318 -: Октомври 07, 2016, 01:59:03 pm »
В добавка и квадрат към Слънцето в 4 дом до К5 - ограниение на домашните глезотийки, а пък и секстил към нат.Марс на ИС - все пак е в гаранция - ще се отремонтира   ::)
Над силата е само умението да я владеем!

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #1319 -: Октомври 07, 2016, 03:01:00 pm »
Аз моя го разглеждах по-рано :) Във Везни - Марс заточен, Слънцето в падение, балсамична луна в съвпад с Плутон  ... мамма миа  :29: Но ми попада в 7 дом, като място, в точен тригон с наталниия Марс и секстил с луната  ;)

Можеш да го засечеш твоя кога е - да му направиш карта на събитието, да разгледаш нея, а после и как ти влиза в картата, на какъв етап от цикъла му е твоя Марс, засяга ли чувствителни точки или имаш ли събития в точката на началото на цикъла :)
Да, но по обедните ми  ефемеридите последния съвпад преди рд е в рак, а окултацията е някъде през нощта, та часът -рождения ли е, щом смяташ и луната требе си час, или се смята дневната стъпка на слънцето....нещо не разбрах, в Ефемеридите няма час на ставане очния аспект, само ингресите са посочени.
« Последна редакция: Октомври 07, 2016, 03:31:26 pm от enigma »