Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304437 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #885 -: Февруари 12, 2016, 09:04:33 pm »
И твоят е перегрин  :012:. Споделя управлението на четвърти дом с Венера, и на девети с Луна. Имаше ли липси по тях?
De omnibus dubitandum est

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #886 -: Февруари 12, 2016, 09:04:46 pm »
Оценката за един или друг период/планетно влияние е субективна, но се определя на първо място от очакванията ни. Ако очакванията са за тримачтова яхта, придобиването на рибарска лодка може и да не се оцени като благодеяние. Ако обаче драпаш за сал, а се сдобиеш с лодка, Юпитеровият транзит може и да се окаже най-големият благодетел.

Яхта много ясно, какви лодки  ;D


Има резон да се изследват и транзитите към Юпитер, за да се потвърди или опровергае силата му на влияние. Моят, когато беше активиран чрез опозиция от транзитния Сатурн, окончателно се доказа като планета с неблагоприятно влияние и баш по финансови въпроси и свързани с бизнес отношения. Що лъжи и празни обещания се изредиха през изминалата година, всичко беше тотален фейк. Не ме пожали и предколедно.

Тъкмо твоя Юпитер гледах  :012:


Няма ли някой да се похвали от неговия Юпитер, че е готин  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #887 -: Февруари 12, 2016, 09:09:02 pm »
И твоят е перегрин  :012:. Споделя управлението на четвърти дом с Венера, и на девети с Луна. Имаше ли липси по тях?

Направо удари под кръста по двата дома, бих казала.

Само темите на втори дом успяха донякъде да просперират, но към края на годината и там балансът се смъкна на минус.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #888 -: Февруари 12, 2016, 09:35:35 pm »
Дали изобщо благата се изсипват по заслуги ? Заслугата предполага предварително да се потрудиш, а Юпитер е мързеливец.  ;D
Ами един тр Юпитер у2 върху Венерата в 10д днес изсипа нов телефон Samusng galaxy s6 в ръцете на малката дъщеря- изкарала си е парите с труд в чужбина

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #889 -: Февруари 12, 2016, 09:50:42 pm »
Юпитер е най-мощният протектор и освободител от всякакви тегоби, като ни вкарат злосторниците във филм на ужасите на Юпитер да благодарим за хепи енд
" жив съм- здрав съм -спокоен съм " казваме "благо-дарение" на Юпитер


 :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #890 -: Февруари 13, 2016, 12:43:46 am »
Юпитер рядко изсипва кошницата си с блага над тези, които наистина го заслужават. Много му е сбъркана логиката.

Кои наистина го заслужават ? 
Логиката, рационалният ум са по Меркурий.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #891 -: Февруари 13, 2016, 12:48:08 am »



Няма ли някой да се похвали от неговия Юпитер, че е готин  :)

Аз. Не като хвалба, а като разбиране.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #892 -: Февруари 13, 2016, 09:52:11 am »
Добре де, оставете Сатурн на мира, то ясно, че няма как да е ок /Скорпион 8-ми дом, макар, че е в добър аспект със Слънцето/
Въпросът е защо Юпитер не е добричък, а е такава подмолна гадина  ;D
защото сати е диспозитор на юпитер и доминира над него с десен квадрат,по спомени за картата ти

цитирам :"А вероятно за наградите и "заслугите" е от значение и как се намира Юпитер спрямо Сатурн и дали знаково образуват десен или ляв аспект. И най-общо казано тези с десен аспект на Юпитер към Сатурн ще имат доминантен Юпитер т.е. ще имат по-силна вяра, оптимизъм, благоприятно стечение на обстоятелствата и обратното, ако Сатурн е доминантен - заслугите ще се награждават и ще идват след пречки и усилен труд
планетата в десети дом от разглежданата доминира над нея, по-просто казано - десен квадрат "

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #893 -: Февруари 13, 2016, 01:01:41 pm »

Кои наистина го заслужават ? 


Тези, които не творят зло, не вредят на други хора, помагат.

Иначе от гледна точка на кармата /не на психологията/ нещата могат да бъдат обяснени. Силен, закрилящ и изсипващ благинки Юпитер се дава на човек за някакви минали заслуги. Това не означава, че в настоящото си прераждане той няма да злоупотреби с благотворната му енергия, няма да е егоистичен, зъл, надменен... Душата си избира програма на развитие според най-належащите задачи и уроци. Не намирам никаква връзка между силен Юпитер в натала и духовността, мъдростта, разбирането и знанието.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #894 -: Февруари 13, 2016, 01:55:36 pm »
Дотук в повечето карти /почти без изключение/, на които съм попадала през цялата си практика, силен есенциално и акцидентално Юпитер се изразява в материален аспект, никакви духовни напъни не дава. Обикновено дарява натива с по-висок социален статус - или благодарение на родителите, или чрез съпруга. По-изразени човешки добродетели не съм наблюдавала, точно обратното - надменност, алчност, завист, материализъм. Говорим за Юпитер, който не е поразен - няма съвпад с нодалната ос, няма напрегнати аспекти с малефици. Много често даже се наблюдава мажорен аспект с Луната, Слънцето, Венера. Наблюдава се силно изразен стремеж към личен комфорт, по-висок жизнен стандарт, който трябва и да се демонстрира задължително.

Силен Юпитер в основната карта /раши/ е последното нещо, което бих гледала за добродетели, духовност. Но позицията му в навамша дава такава информация. Много измамна и двулична планета може да бъде. Може би защото в повечето случаи го разглеждаме като "голямото добро" и по тази линия очакваме да видим най-извисените му проявления. Юпитер може да бъде меценат, но не задължително жрец, духовник. Човек със силен Юпитер може да дава, да създава впечатление за щедрост, но щедростта може да бъде привидна, да не идва от сърцето, а да е с цел себеутвърждаване, възвеличаване в собствените си очи.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #895 -: Февруари 13, 2016, 05:48:59 pm »
Цитат :

" В действителност изучаващите астрология обикновено приемат Юпитер за даденост, точно както хората считат за привилегия талантите и специалните качества, които са указани от Юпитеровите разположения в техните хороскопи. В действителност Юпитер е далече по-динамична планета, отколкото му се приписва. Той винаги е в движение и експанзия, постоянно търси и изследва нови хоризонти. Юпитер управлява бъдещето и постигането на прогресивна промяна. Много от най-положителните изяви на Юпитер не са на мода в тази епоха, тъй като Юпитеровите значения по много начини се противопоставят на рационализма на Меркурий, на аналитичните интереси и подробния подход към живота. Всъщност в днешния ден, особено в медиите, социалните мрежи, обществените комуникации такива теми и качества като нравственост, благородство, откровеност и морал ни звучат почти отживяло и старомодно, погребани от високомерното отношение и осмивани като неуместни в нашата "научна" и индивидуалистична т.е. егоцентрична епоха. Всеки носи в себе си юпитериански подтик и нужди, но и всеки се стреми в наше време да рационализира всичко, опитвайки се да стериализира по-висшия смисъл на живота, мачкайки по-благородните аспекти на човешкия си потенциал, или живеем в цивилизация на средства без цели: по-богата с пари от всички други епохи и почти отвъд човешките нужди. Все пак Юпитеровият маниер е този, който специално ни прави отворени към нов опит. Нуждаем се от равновесие между Меркурий и Юпитер, за да се  осъществяваме успешно във всички области на живота. Юпитер е един прогресивен и конструктивен Меркурий, а последния е ангажиран с обстоятелствата- такива, каквито са. Така както Юпитер балансира силно подчертан Меркурий, така и Сатурн е необходим, за да възпитава извънредно изявен Юпитер, давайки му възможност да узрее и да се разгърне във времето. Тогава транзитите на Юпитер няма така пословично да ни разочароват, след като имаме разбирането за това как наистина действа той: " великият благодател"...достатъчно често зове, без да напуска настоящето , за да разберем обещанията на новото развитие, би трябвало да се наблюдават и други значими тенденции в периода и само защото някой има представа за бъдещите възможности и потенциали по време на негов транзит не означава, че те незабавно ще се материализират. По-скоро може да гледаме на транзитите на Юпитер като на "пожелателно мислене" и да очакваме благинки от него , след като всеки си е позволил да си взаимодейства със света, направил е усилие да подобри живота си, сграбчил  е възможността да се развива в нови области. Без такива вдъхновени от увереност инициативи човек никога не би получил възможността да прогресира на някакво равнище.
Юпитер помага на активните авантюристи, но животът помага на онези, които проявяват търпение, упоритост и умереност. Поддържането на вяра и положително (реално) отношение към бъдещето-дори и бавните резултати е по Юпитер, някои го носят, други трябва да се научат, за да добият по-голямо доверие да правят онова, което винаги са искали- съзнателно или не, когато са "улучени" от една от светкавиците на Зевс като подсещане да действат бързо или изпускат възможността пратена им "отгоре".

"Очевидно съм(бях) достатъчно Юпитерианец, за да не видя какво точно стои пред мен."- хора със силен Юпитер/ Стрелец и по натал, и при транзит.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #896 -: Февруари 13, 2016, 08:20:53 pm »
сатин, може ли лични данни, че не съм ги записала
добра основа за анализ с паралела Сатурн/Юпитер - един сам по себе си не стига:) и ако се случва да си партнират неподходящо по едно и също време при превес на Сатурн не се сещам случаи, в които Юпитер да е надделял без помощ:)
в тези случаи Юпитер може да действа като компенсаторен фактор, но до там

по принцип, в дневна карта злият малефк е Марс, при нощна - Сатурн

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #897 -: Февруари 14, 2016, 10:09:56 pm »
Рени, страхотен цитат  :-*

Онази книжка за Юпитер, която ми препоръча - още не съм я прочела, а трябва :)

Поиграх си да изкарам аспектите в цикъла Юпитер-Сатурн и отчитам, че при мен работи с конкретни проявления  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #898 -: Февруари 15, 2016, 01:26:20 am »
Алена, можеш да включиш към тях и аспектите на Марс във времето и да споделяш как и доколко същия ти дава импулс да действаш или защитаваш позиции. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #899 -: Февруари 15, 2016, 10:53:13 am »
Благодаря за подсказката, Рени :)  Ще ги разгледам довечера  :-*
Над силата е само умението да я владеем!