Автор Тема: Профекции  (Прочетена 57413 пъти)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Профекции
« Отговор #90 -: Септември 10, 2014, 11:54:29 pm »
 :017:Точно това е причината за по- голяма тежест на Асц. в наталната карта на жив човек,обаче в периодите от по една година/дали ден.-година ,месец-година и тн /вероятноста е малка.по скоро гледаме за събития и то най-важните и запомнящи се . :017: :017: :017:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Профекции
« Отговор #91 -: Септември 11, 2014, 12:58:04 am »
Аналогично може да се запита човек защо правим солар, нали при нощно раждане важното светило е луната...

И малко офф-напоследък с тия секцио, преобладаващи ще са дневните раждания, какво казва съвременната астрология по въпроса, някой някъде да е чел нещо?

Happy58

  • Гост
Re: Профекции
« Отговор #92 -: Септември 11, 2014, 08:15:47 am »
Oще не съм го изследвал добре,но не разбирам,защо като се гледа по оформени самостоятелно периоди,се предпочита Асц.,а не МЦ.Като гледам за характеристиката на живота като цяло на исторически личности ,основния фактор от който започвам е МЦ ,който показва най добре това което е запомнено максимално обективно за него ,та тази точка на максимални постижения и обективност не е ли най- важната когато разглеждаме период на който търсим основната характеристика?Лично мен ме интересуват само важните,главни събития с които ще бъде запомнен периодът .

А защо пък да е важно това, с което ще те запомнят? Вътрешния свят на човека може да е много по-богат от това, което се вижда. Една болест или вътрешно страдание (като несподелена любов) може никой да не забележи, но на човека сигурно "му се разказва играта отвътре" - а това няма как да го видим по МС.

Happy58

  • Гост
Re: Профекции
« Отговор #93 -: Септември 11, 2014, 08:17:17 am »
Аналогично може да се запита човек защо правим солар, нали при нощно раждане важното светило е луната...

И малко офф-напоследък с тия секцио, преобладаващи ще са дневните раждания, какво казва съвременната астрология по въпроса, някой някъде да е чел нещо?

и се раждат деца само с Марс, Луна и Венера извън секта - а Юпитер и Сатурн ще са ОК.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Профекции
« Отговор #94 -: Септември 11, 2014, 06:55:20 pm »
Аналогично може да се запита човек защо правим солар, нали при нощно раждане важното светило е луната...

И малко офф-напоследък с тия секцио, преобладаващи ще са дневните раждания, какво казва съвременната астрология по въпроса, някой някъде да е чел нещо?

Спокойно, китайките не раждат по много, но те са много и надали раждат със секцио. :012:

Така е, цялата карта може да се профектира. Тежестта пада върху АС, защото нали той движи картата. (Малко паразитно взех да го вкарвам това "нали".)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Профекции
« Отговор #95 -: Декември 26, 2014, 07:46:29 pm »
може ли някой да ми помогне с профекциите, изчислих си картата , как ми изглежда за идния рожден ден ден по този метод , но само това мога да направя , пове4е не мога да разбера, какво означава кой е господаря и кое на кой дом принадлежи?

Kak се определя профекционен господар на годината?
« Последна редакция: Декември 26, 2014, 07:50:59 pm от greg07 »

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Профекции
« Отговор #96 -: Декември 26, 2014, 09:45:48 pm »
И аз за първи път реших да погледна тази тема. Стана ми интересно. И открих кой ще е господаря през въпросната 2015та когато навърша 43.
43 се пада в 8ми дом по картата с профекции.
8ми дом  се владее от водолей в картата ми,съответно уран и сатурн са управители на дома.
Е и? От тук нататък какво да гледам като прогностика?
Транзитите на уран и сатурн плюс соларната карта ли?
« Последна редакция: Декември 26, 2014, 09:51:22 pm от Babyblue »

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Профекции
« Отговор #97 -: Декември 27, 2014, 11:33:23 am »
Ако искате, дайте дата на някакво събитие от живота ви, да се поупражняваме с профекциите. После може и да погледнем за следващата година.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Профекции
« Отговор #98 -: Декември 27, 2014, 04:14:46 pm »
ами това е моя натал. Ако гледаме 2015 , когато ще сьм навършил 30 , т.е. ще бъда в 31-та година, професионния асцедента трябва да е в Козирог, на 28 градуса (почти точен съвпад с Юпитер-а ми) това означава ли , че Господаря на годината е Сатурн или Изгряващата планета в случая Юпитер? МЦ за тази година ми се пада във Везни. Иначе доста важно години са ми били 2007 и 2008, 2007 завършване на бакалавър и заминаване в чижбина( профекционен асцедент в Телец), 2008 намиране на постоянна работа в чужбина ( профекционен асцедент в Близнаци)-съвпад с натален асцедент.

Друго , което забелязох , че когато съм бил в 17 година , когато профексионен асцедент е бил в то4ен със Сатурн , т.е. е на 28 градуса скорпион , сме се преместили да живеем в София, от по-малък град, пак значима промяна. Дава събития този метод.

Хммм обърках се, значи на 16 ми рожден ден , Асцедента е бил съвпад със сатурн , но точно есента когато е настъпило преместването от един град в друг , Асцедента е бил съвпад с Уран, Управител 9 ти, т.е. дало е доста ясно събитие?
« Последна редакция: Декември 27, 2014, 04:26:16 pm от greg07 »

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Профекции
« Отговор #99 -: Декември 27, 2014, 05:40:27 pm »
Май съм се обьркал, 30 тата година отговаря на седем, т.е. асцедента трябва да е върху седми дом -Стрелец, управляван от Юпитер, т.е. Юпитер и Нептун са господари на годината?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Профекции
« Отговор #100 -: Декември 28, 2014, 12:49:58 am »
Юпитер
Стара техника, стар управител

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Профекции
« Отговор #101 -: Декември 28, 2014, 12:53:28 am »
а прав ли сам за начина на изчисляване? или съм сгрешил?

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Профекции
« Отговор #102 -: Декември 28, 2014, 10:12:36 am »
а прав ли сам за начина на изчисляване? или съм сгрешил?
При тази техника, използвай старите управители, както ти е написала Папи и домова система знак = дом.
Господар на годината ти е Юпитер. Четох някъде, че ако има планета, транзитираща през знака на асцендента по профекции, също се взима под внимание - в случая - Сатурн. Още повече, че в натала има знакова квадратура между двете планети и Сатурн е диспозитор на Юпитер.
Следи за транзитите на Юпитер и Сатурн през годината. Темите по домовете, които управляват и в които се намират  - 7-ми, 10-ти, 8-ми, 9-ти и 6-ти, ще са активни.
Можеш да изчислиш и месечен асцендент по профекции - до 27 януари е Стрелец, следващия месец - в Козирог и т.н.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Профекции
« Отговор #103 -: Декември 28, 2014, 04:50:27 pm »
Таня , а след това какво да гледам , вярно 4е Сатурн е супер важен тази година , защото съм във сатурнов възврат, а пък Юпитер също , защото ще опозира наталното ми слънце. Не искам да гледам солара , защото там нещата са супер размини и вече му нямам никакво доверие ... за точна прогностика

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Профекции
« Отговор #104 -: Декември 28, 2014, 05:49:33 pm »
Таня , а след това какво да гледам , вярно 4е Сатурн е супер важен тази година , защото съм във сатурнов възврат, а пък Юпитер също , защото ще опозира наталното ми слънце. Не искам да гледам солара , защото там нещата са супер размини и вече му нямам никакво доверие ... за точна прогностика
Погледни фирдариите и солара и виж, кои теми се припокриват с профекциите.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама