Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 284279 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Синастрии
« Отговор #1785 -: Юли 30, 2022, 06:38:44 am »
Рени,Луна квадрат Венера е предпоставка за завист/ревност в женска карта между майка и дъщеря си написала.Моята Луна е квадрат с Венерата на свекърва ми.Няколко мои познати имат Луни в квадрат с моята Венера.Тук има ли ревност/завист? ???
Майка има опозиция Луна/Венера с моята Венера.

Сафо, не синастрично.
А,разбрах.Когато на човек Луната е в 5ти дом,майката в дома на децата ли е?

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Синастрии
« Отговор #1786 -: Юли 30, 2022, 10:40:04 am »
Когато на човек Луната е в неговия си му пети дом, е все едно лъвска. Преиграване, театралничене, повече сцена, отколкото истинско преживяване, слабост към и нужда за внимание, галене на егото, обожествяване, показност. "Аз съм визитната ти картичка". Стихията на жените, които буквално се определят като визитни картички на мъжа до тях и преследват наобратно "гледане", "подпомагане". Хора-бижута.
Когато е в нечий друг 5ти дом, можем да говорим за обич.
Тъй като луната е потребност, стремежът й е неосъзнат вътрешен драйв, затова е по-мощен от реално действие, а уж е пасивна.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Синастрии
« Отговор #1787 -: Юли 30, 2022, 12:20:51 pm »
Люба, благодаря много! Някак не се ориентирам в синастрията. На сина ми Луната е в 5ти дом, телец. Мой 12д.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1788 -: Юли 30, 2022, 12:44:34 pm »
Сафо, твои планети в партньорска карта- как ти, с какво влизаш в живота на другия. Обратно, партньорски планети в твоите домове, как те влизат в твоя живот. Представи си, че домовете са стаи, ти би ли поканила всеки в спалнята си, в хола, в банята ?!
След това зависи какъв тип синастрия се разглежда, между мъж и жена в интимна връзка 1, 5, 7, 8; брак-всички ъглови ; професионални, 1, 2, 6,10 и т.н.
Синастричен аспект Сатурн квадрат Луна, не може да се овладява, преработва, отработва и други такива, за разлика от натален такъв, който може да бъде овлавян, при определени условия.
Този, който има Сатуен квадрат Луна по натал ще влезе в нечий дом с  него и ако този с дома, също има Сатурн квадрат Луна, Луна в заточение, падение, перегрин, в този дом винаги ще му е "студено", некомфортно, даже и силно да се обичат двамата. Но, ако този с дома има силно поставена Луна, без да е малтретирана от малефици, ще приюти другия и ще направи тази стая :склад, хладилно помещение, така че другия да се чувства приет.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Синастрии
« Отговор #1789 -: Юли 30, 2022, 01:31:22 pm »
Обърквам се съвсем.Например брак.Моят мъж няма нито една планета в мои 1,7,4,10 домове.Не влиза в брак с мен?Не се чувства обвързан?Почти всичките му планети са в моя 5(Марс,Меркурий,Луна,Слънце,Уран,Плутон) и 6ти (Юпитер,Венера,Нептун)домове.
Сатурна му е в моя 12д.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1790 -: Юли 30, 2022, 01:40:39 pm »
Сафо, с твоя мъж, колко традиционно спрягате категорията "брак ", особено той ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Синастрии
« Отговор #1791 -: Юли 30, 2022, 01:54:18 pm »
Сафо, с твоя мъж, колко традиционно спрягате категорията "брак ", особено той ?  ;)
Рени,да,да,ти знаеш.А защо не ме пуска?Нали разглеждаме синастрия.Какво го задържа?Само едни обърнати оси 1/7ми,достатъчно ли е?
Затова не я разбирам синастрията.Може ли да живееш с някой 30г.ей така.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1792 -: Юли 30, 2022, 01:55:27 pm »
А, ти защо не си пуснала, някой друг, който има планети в Близнаци, Стрелец ?! ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Синастрии
« Отговор #1793 -: Юли 30, 2022, 01:56:15 pm »
А, ти защо не си пуснала, някой друг, който има планети в Близнаци, Стрелец ?! ;)
Незнам,защо?
Имам квадрат Меркурий -Юпитер.Сигурно не ми харесват.
« Последна редакция: Юли 30, 2022, 02:00:31 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1794 -: Юли 30, 2022, 05:35:00 pm »
Нали, имаш Луна квадрат Венера  ? Всеки, който влезе с планети в Стрелец, Близнаци, Дева, Риби, ще активира тази квадратура. Това би нарушило идилията, която съществува между Светилата ти.
Освен това, ти не си Марсов темперамент, не търсиш конфликт.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Синастрии
« Отговор #1795 -: Юли 30, 2022, 09:16:07 pm »
Нали, имаш Луна квадрат Венера  ? Всеки, който влезе с планети в Стрелец, Близнаци, Дева, Риби, ще активира тази квадратура. Това би нарушило идилията, която съществува между Светилата ти.
Освен това, ти не си Марсов темперамент, не търсиш конфликт.  ;)
мда,съвсем се забатачих........всичките ми роднини са с планети в подвижните знаци. ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1796 -: Юли 30, 2022, 10:07:38 pm »
Сафо, синастрията е въпрос на преценка.  :)
Ето, аз казах, че не си с Марсов темперамент, но по Марс си избрала партньор, защото е с достойнства, спрямо Слънцето ти.
Роднините не си ги избираме, ако нямат пламети в Подвижния кръст няма да сте роднини.Трябва да имат и Луна/Венера жените, особено; Луна/АСЦ., Венера/АСЦ. Партньорите си ги избираме ние.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Синастрии
« Отговор #1797 -: Юли 31, 2022, 06:56:11 am »
Сафо, синастрията е въпрос на преценка.  :)
Ето, аз казах, че не си с Марсов темперамент, но по Марс си избрала партньор, защото е с достойнства, спрямо Слънцето ти.
Роднините не си ги избираме, ако нямат пламети в Подвижния кръст няма да сте роднини.Трябва да имат и Луна/Венера жените, особено; Луна/АСЦ., Венера/АСЦ. Партньорите си ги избираме ние.
Рени,благодаря!

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Синастрии
« Отговор #1798 -: Юли 31, 2022, 09:36:51 am »
Сафо, някъде из темите обясняваше от личен опит, че квадратът Слънце - Сатурн е много болезнен за човека със Слънцето. Според някои астролози това е типичен брачен аспект за лоялност и след сатурнов възврат се преработва до почти тригон, обаче според други е буквално е поболяващ за  Слънцето. Сатурновият възврат помогна ли, проработи ли?
Дори на пръв поглед много в 5 - <романтична връзка> + об. оси 1/7 + Сатурн (12)-лоялност  - изглежда като успешна рецепта за брак.
А други тежки аспекти има ли? Плутон? Хирон? Съвпади планети десцендент?
Във ведическата астрология има точни показатели за брак, развод и т.н....

Запомнила съм твоя коментар, защото идентични аспекти провокираха моята стандартно скучна лична карта да помисля върху доста неща, сред които и астрологията. Житейски уроци, които са били необходими... - животът учи, а времето дали наистина е универсален лечител?
« Последна редакция: Юли 31, 2022, 10:48:30 am от terrarossa »

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Синастрии
« Отговор #1799 -: Юли 31, 2022, 10:49:47 am »
А как тълкувате нечии Сатурн и Марс в 7 дом на другия - партньорство или борба? - при това квадрат с другото Слънце?