Автор Тема: Сънувах...  (Прочетена 646260 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2430 -: Декември 12, 2015, 12:54:09 pm »
Може и вътрешни притеснения, страхове или тревожност. Или малко по-остро да приемаш критиката и после да го изживяваш символично в сънищата си.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Сънувах...
« Отговор #2431 -: Декември 13, 2015, 09:03:13 am »
Може и вътрешни притеснения, страхове или тревожност. Или малко по-остро да приемаш критиката и после да го изживяваш символично в сънищата си.
Може, да. Засега нищо лошо не се е случило.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2432 -: Декември 14, 2015, 11:32:29 am »
Тази нощ сънувах интересен сън, но не мога да разкодирам един момент. Сънувах, че се е завърнала покойната ми майка - подреди и изчисти жилището, размести мебелите и украси двете стаи със саксиени цветя. Цветя имаше навсякъде - по секциите, первазите на прозорците, окачени на тавана. Почувствах се като в оранжерия, но стана много зелено, свежо и уютно. Та именно фрагмента с живите цветя не мога да разбера какво символизира.

След това тя ме заведе в "апартамент близнак" - същия, само че на някакъв сутеренен етаж. Каза, че го е пазила за мен. И там беше уютно, макар и със стари мебели, а банята се нуждаеше от ремонт и смяна на кранчета. Когато влязох да разгледам банята, тя се оказа по-голяма от обичайното и в края ѝ видях една затворена врата. Натиснах я и се отвори - изведнъж се озовах на съвсем непознато място, беше много хубаво. Красива зелена улица, лято, имаше някакъв ресторант точно до входа с изкарани навън масички и столове, а нататък водеше красива алея, тръгнах по нея и видях, че няма нищо общо с нашия град и особено с кварталите му.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Сънувах...
« Отговор #2433 -: Декември 14, 2015, 01:28:44 pm »
Лили, с тази зеленина и цветя - да не би да имаш нужда от свеж въздух? Или повече време сред природата. Сякаш мама е искала да ти даде сигнал, да те закриля и да те насочи за нещо.

Явно е мода да се танцуват починали хора.
Аз сънувах баба ми. Може би я сънувам за първи път. Вървеше с бастун, но много живо. Този бастун го ползваше за жестикулиране само. Вървеше пред мен към автомобил с разтворени задни врати. И ми нареждаше властно да я закарам някъде си. Аз я следвах, видях марката на автомобила - сребрист Шевролет. Но не ми харесаха светлините му отзад. Тя се качи в колата. Аз отказах да се кача и да я закарам. В далечината зад мен беше мама, но стоеше малко разтревожена и безмълвна.

В реалния живот баба ми беше много възпитана и сдържана жена, никога не е била властна. А по-скоро подчинена.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2434 -: Декември 14, 2015, 01:35:06 pm »
Потърсих информация в стандартните съновници - да сънуваш много зеленина и стайни цветя е добър знак, за положителна промяна, радост, благоденствие. Надявам се все пак да е знак за реална промяна, а не символично отражение на вътрешен копнеж.

Вратата на порутената баня/тоалетна, водеща навън, при това към съвсем друго/непознато място, според мен също е някакъв знак. Там също имаше зеленина, свеж въздух, радост, движение, нямаше застояла енергия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Сънувах...
« Отговор #2435 -: Декември 17, 2015, 07:36:30 pm »
Aко не ме беше събудил мехура, нямаше да помня съня, но карах автобус :57:,ненормална история, спрях на път без предимство и се запитах-другите автобусни шофери как се справят с габарита на возилото, ама тръгнах и -това е, там се оправих. Според чича ни Фройд превозните средатва мисля беше нови неща в живота, промени. Ще ги ритам ли, или ще ги прегръщам не знам още.

Вероятно не ви вълнува, но в съновниците да караш автобус е на успех в работата. Работя и на второ място. Имахме банкет и хората останаха приятно впечатлени от мен, познавам музикантите, държах се естествено, и др, неща. Странни хора новите колеги, шаблонно мислят,съдят, абе-учители. На идната сутрин всички ме гледаха с ново око, вътре в себе си са ме направили-позволили да бъда някаква. После са ме видяли другояче, не че се разгръщам твърде на първи срещи, не. Новата, обаче е приета.
Така че и автобус карам вече, готова съм за нови хвърчила.
« Последна редакция: Декември 22, 2015, 03:35:49 pm от enigma »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2436 -: Декември 17, 2015, 07:40:31 pm »
В сънищата си карам всичко, което на живо не карам - колело, мотор, кола, бус... Остава самолет или летяща чиния да подкарам.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Сънувах...
« Отговор #2437 -: Декември 17, 2015, 08:12:37 pm »
В сънищата си карам всичко, което на живо не карам - колело, мотор, кола, бус... Остава самолет или летяща чиния да подкарам.  ;D
Овенската безпардонност ми липсва, смелостта. Овните не са притворни, и да ме ръгат дори в ребрата понасям го, честни, истинни са , даже само по тяхната истина да е, не ме дразнят, одобрявам! Утре ми влиза прогресивната луна в овен, аз търпежна съм принципно, ама имам нужда да съм далеч от конформизма.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2438 -: Декември 17, 2015, 08:15:17 pm »
Просто споделих лично изживяване - в живота се чувствам с две леви ръце и не умея да подкарам нищо, но в сънищата компенсирам, там карам всичко.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Сънувах...
« Отговор #2439 -: Декември 17, 2015, 08:30:37 pm »
Просто споделих лично изживяване - в живота се чувствам с две леви ръце и не умея да подкарам нищо, но в сънищата компенсирам, там карам всичко.  :)
Лилко, само овните нямат лицемерие, за пример-виж скорпионите... Овните са децата на зодиака(завършват цикъл, започват нов( ново начало като личност, като бебетата-чисти и истински са, не можем да знаем какъв багаж носят-карма, но винаги имат шанс да се родеят с Източника-заради истинността...

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Сънувах...
« Отговор #2440 -: Декември 18, 2015, 11:53:25 am »
Сънувах, че се връщам в селото на баба ми. Беше различно — повечето къщи бяха боядисани в зелено/резедаво, улиците бяха по-широки. Сякаш мястото беше по-голямо, може би и с повече хора, макар да не се виждаха. Пътят водеше към гора (каквато няма до реалното място). Вървейки през нея, минавах покрай сгради, които се сливаха с дърветата. Запомних една — голяма, в стил софийски сецесион, в бяло и червено. Почти като приказен замък :) Пред нея имаше виолетови магнолии. Като откъснах една, дървото въздъхна много особено, звучеше като музика.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2441 -: Декември 18, 2015, 01:05:37 pm »
Тази нощ сънувах как идва майка ми и ми носи още две котенца, едно светло и едно тъмносиво. Бяха пухкави и сладки, но пълни с бълхи. Притесних се, че и без това имам достатъчно котки в нас и новите две ще са допълнителна грижа. Водихме някакъв дебат с нея, но в крайна сметка оставих котетата, реших да не ги гоня /майка ми сякаш ги беше донесла от улицата/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сънувах...
« Отговор #2442 -: Декември 18, 2015, 09:17:30 pm »
Отдавна не съм посещавала тази тема, че напсоледък не си помнех сънищата, но тази сутрин го запомних- беше доста наситен със събития, които после ме замислиха на какво ли вещаят?
Сънувах как гаража ни и механата под него са наполовина разрушени, оградата ни също, а непосредствено зад останалата несъборена част на гаража и на мястото на оградата на комшиите е започнат строеж на кооперация от червени тухли- такива, каквито стърчаха и от оцелялата част на гаража, до който стоеше комшията и говореше с хора от строежа. Аз го попитах какво става, майка ми знае ли какви ги вършат, къде е покъщината от механата, многото битови чинии от нея и другите неща, а той се направи, че не ме чува и отиде при работниците.
После се сънувах при майка в нейната стая, как гледаше телевизия от стария телевизор, който беше оставила на земята и каза, че така ѝ било по-удобно да го гледа като лежи на дивана.
Аз се радвах, че я заварих вкъщи, понеже преди това бях на цирк, където си забравих чантата с портмонето и ключовете за у нас (моето у нас, не на майка ми къщата)
Реално този комшия и жена му не живеят до нас последните две-три години, а при голямата си дъщеря, за да ѝ е по-удобно да ги гледа, понеже са трудно подвижни вече- ходят с бастуни, патерици, правиха им операции на вени, крака, възрастни са, но са по-млади от майка няколко години. Преди да почине татко имахме разправии относно кооперация, която искаха да вдигат на площадката пред оградите- нашата и на сънувания комшия, писахме жалби, баща ми диктува последната жалба докато лежа опериран в болницата, от която не излезе жив. После промениха плана и кооперацията я разделиха на две отделни, едната от която издигнаха пред нашата ограда, като ни оставиха свободно място само за входа и гаража. Една друга комшийка след години ми каза, че сънуваният комшия бил попречил на това да бъдем включени в построената кооперация, на което имахме право. Майка ми ми е разправяла навремето, че била сънувала как се руши къщата на родителите на баща ми, преди да почине баба ми- майката на баща ми, която не съм заварила жива, когато съм се родила и днес ми беше притеснено от съня ми, но пък имах хубав ден- с хубави събития, срещнах се с нови и хибави хора на тях.
 

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Сънувах...
« Отговор #2443 -: Декември 19, 2015, 01:45:44 pm »
Сънувах, че детето ми пада от третия етаж, но оцеля. И пак сънувах, че вали сняг?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #2444 -: Декември 19, 2015, 07:16:56 pm »
Сънувах, че детето ми пада от третия етаж, но оцеля. И пак сънувах, че вали сняг?

В коя група/клас е в детската градина/училище?
Емоционален хлад?