Автор Тема: Предсказателни - солари  (Прочетена 583399 пъти)

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1770 -: Януари 04, 2017, 01:03:06 pm »
А къде да гледам знам, ама в този вариант не виждам аспектите в солара, ти виждаш ли ги?

 :) :)


Най-ярко виждам Опозицията на Юпитер и Уран.. 10-ти и 5-ти Дом...
Не знам какво иска да каже обаче...

« Последна редакция: Януари 05, 2017, 08:47:37 pm от Ali_Lun »

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1771 -: Януари 04, 2017, 01:08:20 pm »
Али, по твоя проблем, който не е никак нов - дай си зор да ти дойде идея, ти трябва да си я измислиш, да я прозреш. Нещо ново и различно да направиш. Още не знаеш кое и как - Марс е в първия градус на Водолея в 9 дом, но със сигурност ще се появи яснота.
Ще ти се наложи да говориш и да използваш целия плутонов понециал да подредиш мислите си и да ги изразиш внимателно и то нееднократно, за да постигнеш целите си - Меркурий управляващ АСЦ и 5 дом е в точен съвпад с натален Плутон в 6 дом. Нещо скрито ще види бял свят - 12 сол е в 6 натален дом.
Няма да го осъществиш с лекота, Плутон не предполага това, но и сол.Сатурн е на ДСЦ ти и носи трудности в общуването с другите, застой, преграда, която трябва да преодолееш. Някой може да не иска да те чуе.

Имаш ли идея да живееш в чужбина? Слънцето управлява 9 соларен дом и се намира в 12/6 натален.

Другата важна тема е здравето. Обърни му внимание. Имаш кръстосване на 6/12 дом, АСЦ в 6 натален/ 12 соларен дом в съвпад със СЛВ, Меркурий упр. АСЦ също там, в съвпад с Плутон, Втори соларен дом върху 8 натален със соларен Плутон в тях.

За всички притеснения през годината е добре да се съветваш и търсиш подкрепа у майка си или близка жена, роднина. МЦ е в съвпад с Луната в 4 дом.

По-сензитивен ще си тази година или по-право казано чувствителен - Луната е съвпаднала с Нептун в Риби по темите на комуникация навън, пред повече хора, авторитетът ти пред обществото.

 :)

Благодаря!

Случаят си реве за сблъсък,ако някой ме пита мен - е това,но... искам да премине елегантно без жертви(мои) - тъкмo де,обществото,справедливостта,съдът - държавният съд,който сигурно... няма да свърши нищо. :)

Но ще си трая - така е по-добре,по елегантно е,някак си с финес,пък не става ли... каквото сабя покаже. :).

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1772 -: Януари 04, 2017, 01:17:01 pm »
С траене няма да си решиш проблема! Само ще го влачиш и ще става все по-тежък и труден за разрешаване. Вече доста дълго го правиш и ще затлачиш всички елегантни пътища за разрешаването му. Затова се задействай, ако искаш реалното му отстраняване.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1773 -: Януари 04, 2017, 01:24:08 pm »
С траене няма да си решиш проблема! Само ще го влачиш и ще става все по-тежък и труден за разрешаване. Вече доста дълго го правиш и ще затлачиш всички елегантни пътища за разрешаването му. Затова се задействай, ако искаш реалното му отстраняване.

 :)

Чакам техен следващ ход,всичко си има ред. :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1774 -: Януари 04, 2017, 01:26:39 pm »
По елегантен път се тръгва, ако насреща имаш съответния типаж човек. А ако отсрещният е свикнал да минава като валяк, деликатният и елегантен маниер няма да ти свърши много работа, само ще се затлачи положението. Казвам го от личен опит с такива хора. Но не знам каква е твоята ситуация, Али.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1775 -: Януари 04, 2017, 03:06:15 pm »
По елегантен път се тръгва, ако насреща имаш съответния типаж човек. А ако отсрещният е свикнал да минава като валяк, деликатният и елегантен маниер няма да ти свърши много работа, само ще се затлачи положението. Казвам го от личен опит с такива хора. Но не знам каква е твоята ситуация, Али.

Да,разбирам,но все пак... Нали трябва да изглежда като защитна реакция от моя страна...
Аз съм и човек с религиозни съображения,търпението е важно качество и така нататък. Както казах - не искам после и от страна на съда аз да съм изкаран виновен,така че по фин и елегантен начин трябва да пипам.Първо така,а след това... както едно време Спартанците. :)
« Последна редакция: Януари 04, 2017, 03:08:41 pm от Ali_Lun »

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1776 -: Януари 04, 2017, 03:07:01 pm »
По елегантен път се тръгва, ако насреща имаш съответния типаж човек. А ако отсрещният е свикнал да минава като валяк, деликатният и елегантен маниер няма да ти свърши много работа, само ще се затлачи положението. Казвам го от личен опит с такива хора. Но не знам каква е твоята ситуация, Али.

А,ти... :)
Ако те помоля би ли направила коментар на Соларната ми карта за 2017?

Verji1113

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1777 -: Януари 04, 2017, 04:21:28 pm »
Natal chart  and Solar with houses е по-добра карта, в нея има и соларни домове, Verdji
Eто изпращам ти я аз понеже не мога още да ги чета и не виждах разликата и ще съм ти благодарна ако ме насочиш или поне къде има повече информация, кое по какъв начин според дома и планетата се интерпретира или нещо което ти можеш да кажеш по нея. Благодаря предварително

nestavam

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1778 -: Януари 04, 2017, 08:56:43 pm »
Соларен Сатурн ти е на натална К9 и почти в 3 соларен дом, а соларен МАрс е тронов по дом и знак - какво точно му се тревожиш? И имаш разходяща опозиция на соларен към натален Марс :) Ако носи някакъв дискомфорт - би било от опозицията с натален Юпитер - У9 при теб, като се има предвид, че и сол. Сатурн е на К9 - можеш да търсиш паралели в тази посока  :) Обмисляш ли някаква 9 домна тема - да учиш нещо, да излизаш навън и да имаш нужда от авторитет, потвърждение, финансиране?

В този солар за мен по-интересни са натални 6/12 дом към 11/5 ссоларни, където са светилата в опозиция - пълнолунен солар, в съвпад с нодалните оси - натално и соларно слънце в съвпад с нат. СЛВ, а  нат.Луна в съвпад със сол.Юпитер- ретро и сол. СЛВ.

Енергия в солара идва от пълнолунието и Марсовата опозиция - през годината ще имаш енергия и воля да действаш, вгледай се в темите на нодалната ос, Юпитер и Сатурн.

Другата ситуация е по съвпада Венера-Меркурий, той е съуправител на 6 дом, а тя управялва МАрс и Юпитер в натала. Също и оста на взаимоотношенията, заедно с Марс  :)
Благодаря на Алена  за коментара- доста точно!
Давам ОВ по солара - наистина интересна година! Много нови контакти и една дълго очаквана защита и дипломиране!   :-*

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1779 -: Януари 04, 2017, 11:52:10 pm »
Eто изпращам ти я аз понеже не мога още да ги чета и не виждах разликата и ще съм ти благодарна ако ме насочиш или поне къде има повече информация, кое по какъв начин според дома и планетата се интерпретира или нещо което ти можеш да кажеш по нея. Благодаря предварително
Виж сега как ме нарочи да пиша,ама. Най-вече ми харесва, че рождената луна и слънце са в секстил, каквото и да ти се случва в живота ще запазваш една първоначална, макар и формална хармония, да речем между духа, житейският ти стремеж, и вътрешния свят, емоциите. Късметлийско е, малък бонус, но е такъв,дава известен имунитет и съпротивителни сили при болест, както и успешно съвместяване между личен и професионален живот. Иначе картата ти е по-трудна.
Това е най-точният аспект слънце/луна  23* на 23*. Можеш да се опираш на него винаги, част от характера ти, която ти помага.
Ама то е много далеч този солар, 3 месеца са, но овенът в теб не трае, а? :)
Ако асц. ти е близнаци, меркурий  не е особено приказлив в 12 в телец има квадрат от тронов уран, у МЦ. Колкото повече се учиш на търпение, толкова понякога пренареждаш живота си с крайни постъпки, инициираш неочаквани, необосновани промени, избухваш, за да разместиш пластовете, не казвам, че е лошо, ти си важна и пътя ти в живота..... Или напротив, търпиш телешки и нетърпимото.Въпросът е да намериш себе си, ти съсвсем си дете още, дори нямаш 21 г. Да дръзнеш да си оригинално-интересна и сама по себе си различна, да ритнеш традицията в откриване на твой личен път, професия. Или ако единиятти  родител е по-ураново изразен-ексцентричен, даровит, иноватор, на това наследено от него да се опреш намирайки целта си, призванието. Конфликти, разрив между родителите ти, някой да си е тръгнал отдавна, или така да се усеща, има ли?
 От юни 2016г. до март 2018г. уран се колебае напред назад със съвпада върху слънцето ти. Касае отношенията ти с  родител, нещо израства като промяна и нов поглед от твоя страна към неговото поведение и следата, останала в твоя живот от това. Слънце с уран в 11 сол към 12 нат. казва- да приключиш с миналото и бивши неприятни спомени, и да търсиш твоя път. Да изчистиш приятелства, които вече тежат и пречат на твоята философия и разбиране за твоя индивидуален път и развитие, 12 дом винаги затваря цикъл, приключване е, а 11 дом е нова възможност, чувството за цел в живота, и подава  малко усещане за свободна воля. Ако има приятелства, които вече намекват към предателства на твоите усещания за нещата, дистанцирай ги поне.
Рождено екзалтирало слънце в 12 дом има квадрат с нептун, двойно подчертаване ала стил риби-служИ, или страдай. За какво става дума, сподели, моля. Сега нептун ти е на МЦ-замъглена представа, объркана, не си свободна в изявата, може да се чувстваш жертва на обстоятелствата, на хората, не виждаш ясно себе си и ролята си в живота. Избрала ли си професия?
В картата ти липсва вода, а в солара ще имаш луна в скорпион, страстно, крайно емоционално възприемане на всички и всичко, което обогатява разбирането ти за нещата от живота, за ценността -на парите, и на нещата, които не се купуват с пари, изобщо за ценностите. Обаче това е към 6 сол. дом, конкретно правИ нещо в работа дейност, грижа  с тази страст, служИ на нещо, на нуждаещ се човек, когото обичаш, близък, любим, животно, действие трябва да има. Предполагам тази луна идва ,за да осъзнаеш крайните емоции, да видиш през чужд поглед, така да се върнеш към 12-домното слънце, да го разбереш по-добре, чрез палитрата от  чувства на ръба. Понеже нямаш планета във воден знак, сега ще трябва да съпреживяваш с другите, за да успееш да се чувстваш на място.
Някое любовно увлечение  може да има, но не тръгвай с голямата кошница, тази суперпозиция на соларни домове към натални, е най-далеч от събития. И въобще соларът не е най-силен прогностичен похват,
Юпитер У на 8-кризите, трудности пред щастливите възможности за развитие в живота ти , сега е кацнал върху СЛВ, "ще се сетиш", трябва да бягаш от марсовото първично и по справедливия баланс между аз и ти ,да стигнеш до ние. Транзитен плутон е минал върху юпитер, осъзнала си начина, по който работи ресурса, подкрепата която ти дават другите- Рожденият квадрат марс юпитер ,но във водни домове трябва да те карат да търсиш твоя индивидуален начин за растеж.
Била си воин много пъти, сега трябва да си миротворец, с познанията  на боеца.
Песимизмът ти пречи, имаш сила, но можеш да бъдеш сама на себе си най-големия си враг.
« Последна редакция: Януари 05, 2017, 12:06:00 am от enigma »

Verji1113

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1780 -: Януари 05, 2017, 12:55:31 am »
Виж сега как ме нарочи да пиша,ама. Най-вече ми харесва, че рождената луна и слънце са в секстил, каквото и да ти се случва в живота ще запазваш една първоначална, макар и формална хармония, да речем между духа, житейският ти стремеж, и вътрешния свят, емоциите. Късметлийско е, малък бонус, но е такъв,дава известен имунитет и съпротивителни сили при болест, както и успешно съвместяване между личен и професионален живот. Иначе картата ти е по-трудна.
Това е най-точният аспект слънце/луна  23* на 23*. Можеш да се опираш на него винаги, част от характера ти, която ти помага.
Ама то е много далеч този солар, 3 месеца са, но овенът в теб не трае, а? :)
Ако асц. ти е близнаци, меркурий  не е особено приказлив в 12 в телец има квадрат от тронов уран, у МЦ. Колкото повече се учиш на търпение, толкова понякога пренареждаш живота си с крайни постъпки, инициираш неочаквани, необосновани промени, избухваш, за да разместиш пластовете, не казвам, че е лошо, ти си важна и пътя ти в живота..... Или напротив, търпиш телешки и нетърпимото.Въпросът е да намериш себе си, ти съсвсем си дете още, дори нямаш 21 г. Да дръзнеш да си оригинално-интересна и сама по себе си различна, да ритнеш традицията в откриване на твой личен път, професия. Или ако единиятти  родител е по-ураново изразен-ексцентричен, даровит, иноватор, на това наследено от него да се опреш намирайки целта си, призванието. Конфликти, разрив между родителите ти, някой да си е тръгнал отдавна, или така да се усеща, има ли?
 От юни 2016г. до март 2018г. уран се колебае напред назад със съвпада върху слънцето ти. Касае отношенията ти с  родител, нещо израства като промяна и нов поглед от твоя страна към неговото поведение и следата, останала в твоя живот от това. Слънце с уран в 11 сол към 12 нат. казва- да приключиш с миналото и бивши неприятни спомени, и да търсиш твоя път. Да изчистиш приятелства, които вече тежат и пречат на твоята философия и разбиране за твоя индивидуален път и развитие, 12 дом винаги затваря цикъл, приключване е, а 11 дом е нова възможност, чувството за цел в живота, и подава  малко усещане за свободна воля. Ако има приятелства, които вече намекват към предателства на твоите усещания за нещата, дистанцирай ги поне.
Рождено екзалтирало слънце в 12 дом има квадрат с нептун, двойно подчертаване ала стил риби-служИ, или страдай. За какво става дума, сподели, моля. Сега нептун ти е на МЦ-замъглена представа, объркана, не си свободна в изявата, може да се чувстваш жертва на обстоятелствата, на хората, не виждаш ясно себе си и ролята си в живота. Избрала ли си професия?
В картата ти липсва вода, а в солара ще имаш луна в скорпион, страстно, крайно емоционално възприемане на всички и всичко, което обогатява разбирането ти за нещата от живота, за ценността -на парите, и на нещата, които не се купуват с пари, изобщо за ценностите. Обаче това е към 6 сол. дом, конкретно правИ нещо в работа дейност, грижа  с тази страст, служИ на нещо, на нуждаещ се човек, когото обичаш, близък, любим, животно, действие трябва да има. Предполагам тази луна идва ,за да осъзнаеш крайните емоции, да видиш през чужд поглед, така да се върнеш към 12-домното слънце, да го разбереш по-добре, чрез палитрата от  чувства на ръба. Понеже нямаш планета във воден знак, сега ще трябва да съпреживяваш с другите, за да успееш да се чувстваш на място.
Някое любовно увлечение  може да има, но не тръгвай с голямата кошница, тази суперпозиция на соларни домове към натални, е най-далеч от събития. И въобще соларът не е най-силен прогностичен похват,
Юпитер У на 8-кризите, трудности пред щастливите възможности за развитие в живота ти , сега е кацнал върху СЛВ, "ще се сетиш", трябва да бягаш от марсовото първично и по справедливия баланс между аз и ти ,да стигнеш до ние. Транзитен плутон е минал върху юпитер, осъзнала си начина, по който работи ресурса, подкрепата която ти дават другите- Рожденият квадрат марс юпитер ,но във водни домове трябва да те карат да търсиш твоя индивидуален начин за растеж.
Била си воин много пъти, сега трябва да си миротворец, с познанията  на боеца.
Песимизмът ти пречи, имаш сила, но можеш да бъдеш сама на себе си най-големия си враг.
Да. Моите родители се разведоха преди 9 години. Баща ми тормозеше майка ми физически и психически. Може тези отношения са оставили нещо у мен негативно. Мен лично ме притеснява този натален Плутон в 7. Как ще повлияе на връзките ми и каква е тенденцията при мен.. защото на места го интерпретират , като развод или раздяла. . Или трудни и кармични отношения   Ти как ги виждаш нещата?
И да мисля че съм избрала професия, но до този момент имах спънки да се реализирам и да започна да го уча. Избрала съм да бъда учителка в детска градина. Като си гледах наталната Луна в 10 дом .. смятам че това е вид работа в помощ на обществото и обичам децата. Дали тази година ми се дава шанс за ученето? И не ми харесва този транзитен Сатурн , които минава през 8 натален. Какви ще бъдат трудностите и отговорностите до някъде смятам, че отново ще е свързан с работа, понеже последните месеци точно в това направление се сблъсках с проблеми ти как смяташ?

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1781 -: Януари 05, 2017, 01:46:37 am »
Ще помогнете ли с моя настоящ скоро солар! Най-важни са ми работата и партньорските взаимоотношения, какво ще се случва там. И понеже много ми лиспват приятели, дали ще имам нови запознанства тази година, които да прерастнат в приятелство? Благодаря ви предварително!  :)
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

gerivas

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 299
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1782 -: Януари 05, 2017, 05:48:11 am »
Здравейте  :-* Имам само една молба към вас... Който има възможност да погледне картата ми, разбира се... Ще има ли промяна в работата? Психически и физически не издържам вече...Вече 8 ми ден карам 14 часова смяна всеки ден и не мага да си видя детето.. Изобщо  ???

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1783 -: Януари 05, 2017, 01:18:49 pm »
Али, годината според мен ще ти бъде фифти фифти, хубаво и лошо. Хем асцедентът е в стрелец, с управител бенефика Юпитер, хем Сатурн е първата планета в първи дом. Слънцето в 12ти, което е изолация, но за него също казват защита през годината като за соларен Юпитер в 12ти, освен това е с тригон с луната, който аспект е един от най-хубавите за солар.

С подвижните оси - много промени и комуникации, ще се вживяваш повечко и може и да те измамят, бъди внимателен - луната е в съвпад с Нептун точно в 3ти дом.

Като, че ли ще има някакви възможности на любовния фронт, ама или ще ти дойдат изненадващо и няма да можеш да реагираш или въобще подходът ти ще бъде по-сдържан.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1784 -: Януари 05, 2017, 01:28:43 pm »
Али, годината според мен ще ти бъде фифти фифти, хубаво и лошо. Хем асцедентът е в стрелец, с управител бенефика Юпитер, хем Сатурн е първата планета в първи дом. Слънцето в 12ти, което е изолация, но за него също казват защита през годината като за соларен Юпитер в 12ти, освен това е с тригон с луната, който аспект е един от най-хубавите за солар.

С подвижните оси - много промени и комуникации, ще се вживяваш повечко и може и да те измамят, бъди внимателен - луната е в съвпад с Нептун точно в 3ти дом.

Като, че ли ще има някакви възможности на любовния фронт, ама или ще ти дойдат изненадващо и няма да можеш да реагираш или въобще подходът ти ще бъде по-сдържан.

Хм,Благодаря ти!