Автор Тема: За Венера  (Прочетена 27568 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
За Венера
« -: Август 29, 2017, 03:43:19 pm »
Венера ми е суетна и е пропаднала в Дева. Суета на суетата и пуста суета.  + 200гр. да съм отгоре е драма... пъпка на гърба да ми излезе и само аз да я виждам е драма... Та като се замисля, драмата не е, че някой няма да ме хареса, въпросът е аз да се харесвам, а с таз пропаднала Венера наквадратена от Юпито...  аз да се харесам е ужасно трудно.  ::)
Драмата е запазена марка на Лъв, а твоята Венера е опасно близо до този знак, само на някакви си 5' е в Дева
Нехаресването ти и мрънкането/постоянното недоволство е от квадрата на Сатурн У5 с Меркурий У1, У10 в 10д.

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: За Венера
« Отговор #1 -: Август 29, 2017, 03:48:12 pm »
akruks, тя Венерката е на 0 градуса в Дева :D Мислила съм и за квадрата при У на АСЦ и Сатурн и понякога си мисля, че е добре, че го има, иначе можеше да се търкалям... Обаче Венера в Дева дава точно това чувство, че може да е още по-добре ,че трябва да е по-добре с гонене на перфектност.
Рени, то това според мен само с времето и остаряването ще утихне. Никой няма да каже, че имам някакъв проблем с килата или че не изглеждам добре. Напротив. Но вътрешното усещане и това желание за съвършенство ми разказват играта, понякога се чувствам ужасно изморена, но не мога да спра, ръчка си ме отвътре.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За Венера
« Отговор #2 -: Август 29, 2017, 03:52:34 pm »
Акрукс, не в този ред на мисли е драмата тук, при всяка не добре поставена Венера, особено в женска карта е трудно, да не кажа невъзможно за жената да се харесва, макар да няма обективни причини за това. Вътрешно усещане е - аз съм споделяла и тук, че не се харесвам( Венера Овен), но се обичам, въпреки отвън да не срещам нехаресване , но съмнението, неудовлетворението винаги остава. Разбрах за какво говори Родопис, защото ми е познато. Аспектите ще покажат колко,  тя, аз, някой друг ще вложим от себе си, за да се справим с това- нищо повече, няма да изчезне вечното търсене на съвършенство и още, и още при Венера в Дева с Юпитер , в случая. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: За Венера
« Отговор #3 -: Август 29, 2017, 08:10:44 pm »
По мои наблюдения най- критични към себе си са земни Венери в твърд аспект със Сатурн.
Там нехаресването особено в ранна възраст е патологичен случай.
Или се стига до неоправдано ниско самочувствие или залитане към хиалурони, много грим, диети и всякакви опити да се харесаш на другите.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: За Венера
« Отговор #4 -: Август 29, 2017, 08:18:20 pm »
akruks, тя Венерката е на 0 градуса в Дева :D
  написала съм, че е на 5 минути, а не градуси и това ми беше мисълта, че някакви си 5 минутки в нулевия градус са недостатъчни да е голяма девица
имам много познати и близки жени с Венера в Дева и няма такова проявление да не се харесват, квадратът на Юпитер към Венера също няма такова проявление, каквото му приписваш, но един квадрат от Сатурн към Слънцето или от управителя на 5д към АСЦ точно така се проявява/т
Не е лесно с Нептун на ЮЛВ  :)
« Последна редакция: Август 29, 2017, 08:20:39 pm от akruks »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: За Венера
« Отговор #5 -: Август 29, 2017, 08:29:27 pm »
Акрукс, не в този ред на мисли е драмата тук
Рени, изказала съм своето виждане и наблюдения, какво толкова?  ::)
 Венера в Овен на ЮЛВ в опозиция на Юпитер- няма по-студена и надута от нея сред познатите ми, но си се харесва, има си самочувствие, тупа се и на младини беше напълнила албума си с паспортни снимки на всичките си гаджета, а моята тронова Венера броеше гаджета на пръстите на едната ръка.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За Венера
« Отговор #6 -: Август 29, 2017, 09:53:00 pm »
Акрукс,  разбира се, че ще споделяш своето мнение, аз не отричам същото-това е полезно. :08:
Имах предвид, че знам, в случая защо така се чувства натива по казуса. А, това че, имаме "N" бройки гаджета, не идва от това, че се харесваме или не , даже често се компенсира с бройката, за да избием този  си комплекс. Добре поставена всяка планета може естествено да изразява природата си, даже и да е в твърд аспект, за разлика от планета, която не се чувства добре в знак и дом, но с леки аспекти. Виж, за Юпитер си права, че към Венера винаги вдига самочувствието, даже и да няма реално преценка за същото. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: За Венера
« Отговор #7 -: Август 31, 2017, 07:54:17 am »
  Венера в Овен на ЮЛВ в опозиция на Юпитер- няма по-студена и надута от нея сред познатите ми, но си се харесва, има си самочувствие, тупа се и на младини беше напълнила албума си с паспортни снимки на всичките си гаджета, а моята тронова Венера броеше гаджета на пръстите на едната ръка.

Венера в Овен на ЮЛВ в опозиция на Юпитер- а как е диспозитора й
промискуитет не е норма за човешко поведение,характерен е  при животните, и винаги има патология, психологическа или медицинска за високи нива на отделените полови хормони при човек,точно по опозето-венера/хормони/опозе юпитер -високи,юлв  прави нещата по планетата да са в разрез с обществените норми на поведение,скандализира с прояви,за да бъде забелязана,запомнена,харесана,себедоказване за стойностност
само това ли помниш за нея :017:

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: За Венера
« Отговор #8 -: Август 31, 2017, 10:04:00 am »
Венера в Овен на ЮЛВ в опозиция на Юпитер- няма по-студена и надута от нея сред познатите ми, но си се харесва, има си самочувствие, тупа се и на младини беше напълнила албума си с паспортни снимки на всичките си гаджета, а моята тронова Венера броеше гаджета на пръстите на едната ръка.

Привидното често е погрешно. Високото самочувствие, понякога е компенсация на вътрешно неудовлетворение или нереална себеоценка, общо взето отразява липси. А в твърд аспект с Юпитер се раздува проблемът. На Венера в Овен или ѝ е  трудно да се харесва или е прекалено самовлюбена, но това второто отново е патологично, крепящо се на нереална оценка, компенсираща липси. Изкуственото самочувствие винаги си личи и винаги е неприятно, щото липсата на самоувереност е заместена от самонадеяност. Изкуственото винаги е грозно.
А многото гаджета... крайностите не говорят за хармония, точно обратното, следствие са на липсата на любов /независимо дали се отнася за нейното даване или получаване/. До момента хармонична и удовлетворена  Венера в Овен не съм срещнала, евентуално с много усилия би могла да се постигне, но тя не е зададена по подразбиране и изисква доста компромиси.

Понеже тук е пълно с Овчи Венери я нека си кажат, колко от тях са удовлетворени по Венерините теми, ама ей така без усилия и с лекота.




Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Венера
« Отговор #9 -: Август 31, 2017, 10:18:25 am »
Понеже тук е пълно с Овчи Венери я нека си кажат, колко от тях са удовлетворени по Венерините теми, ама ей така без усилия и с лекота.

Без усилия и лекота нищо не получаваме – нито в материалната сфера, нито в чувствената. И даже чисто визуално, да се поддържат добрите природни дадености, пак  изисква труд и постоянство, особено след определена възраст. Красотата е до едно време, оттам нататък е грижа, режим, постоянство.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: За Венера
« Отговор #10 -: Август 31, 2017, 12:08:01 pm »
Аз на моя съвпад венера ЮЛВ в овен съм му дала пълен игнор от няколко години тъй че не отговарям :012:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Венера
« Отговор #11 -: Август 31, 2017, 02:44:25 pm »
И аз отдавна съм спряла да се чувствам с нещо "дефектна".
В пъти повече са ми по-съмнителни онези, които се стремят и полагат неистови усилия всичко отвън да им изглежда перфектно, а отвътре са червива ябълка – идеална любов, идеално семейство, идеална кариера, идеални деца. Като дойде кофти тайминг, такива първи гърмят. Изкуствените пози не са гаранция за щастлив и удовлетворяващ живот, по-скоро са тип компенсация.

Иначе, ако трябва да се върнем към транзитите, с Юпитер и Сатурн в точен аспект с нат. Венера в момента не отчитам кой знае каква външна промяна. Но вътрешна има, вследствие на продължителен и упорит труд. Започнах повече да се ценя и по-малко да се разпилявам за разни дребнотемия, включително и в тъй наречените "приятелски" отношения.
« Последна редакция: Август 31, 2017, 02:49:58 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За Венера
« Отговор #12 -: Август 31, 2017, 03:01:37 pm »
Сатин, няма такива, както споменах в коментара си,  затова се сменя интереса, насочен от Марс, според нуждите на Луната. С годините в женска карта, така поставена Венера или почва все по-силно да губи вяра в собствения си чар и става по-критична, защото се разминава с очакванията в тази област или все по-ярко заявява своята индивидуалност, самостоятелност. Това е Венера, която се съревновава, надпреварва и завижда/ревнува ( не задължително в любовната сфера), защото не притежава/ме, онова, което другите имат, а на нас ни липсва. С времето разбрах, че аз съм "дивата", че аз трябва да положа усилия, за да си сътруднича с другия/-ите, но честно казано ме мързи. Но най-интересното е, че хората се допитват до мен именно в тази сфера, защото създавам впечатление на жена, която е вряла и кипяла в тази област и ахват като им кажа, че всъщност, аз се уча от тях и съм на "вие" тук. Научих се, да приемам другите, нищо, че не винаги ги разбирам, а за мен това е голям напредък, но не храня илюзии, въпреки аспекта си Венера- Нептун, че един ден ще се събудя като практично- приемащата -покана-да (му)-стана -жена ?!? ;)
При мен Луна е в Овен, АСЦ в Стрелец, някак не се вълнувам толкова от  близките връзки, но съвпада на Венера със Сатурн няма как и  никога не съм изпитвала радост от същите. Питала са доста хора с твърд аспект Венера/Сатурн и жени, и мъже, които и са  семейни, или са в близка връзка, но те също споделят, че не изпитват радост от същата.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: За Венера
« Отговор #13 -: Август 31, 2017, 04:33:10 pm »
Хм, и моята Венера е заточена по тропикал, но по друг начин стоят нещата при мен :)
Над силата е само умението да я владеем!

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: За Венера
« Отговор #14 -: Август 31, 2017, 05:21:07 pm »
Хм, и моята Венера е заточена по тропикал, но по друг начин стоят нещата при мен :)

Как са нещата при теб? Сигурна съм, че си се изявява точно като заточена, но все пак, кажи, пък ще видим