Автор Тема: Лунните възли  (Прочетена 45598 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лунните възли
« Отговор #45 -: Май 02, 2015, 08:13:34 pm »
Пропуснат урок е много разтегливо понятие - същото бихме могли да кажем и за ретроградна планета, и за планета в съвпад с ЮЛВ, и за планета в интерсептиран знак... ако искаш да направиш по-разширена интерпретация, бягайки от конкретика.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Лунните възли
« Отговор #46 -: Май 23, 2015, 01:30:18 pm »
Вчера забелязах, че към края на годината СЛВ ще ми съвпадне с нат. Иц. Точно тогава ще ми е и точният сатурнов възврат. Имате ли спомени от този транзит- раху на ИЦ , а кету на нат. МЦ?
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Лунните възли
« Отговор #47 -: Май 23, 2015, 02:29:49 pm »
Аз лично не съм отчел конкретно събитие.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Лунните възли
« Отговор #48 -: Май 25, 2015, 11:16:17 pm »
Вчера забелязах, че към края на годината СЛВ ще ми съвпадне с нат. Иц. Точно тогава ще ми е и точният сатурнов възврат. Имате ли спомени от този транзит- раху на ИЦ , а кету на нат. МЦ?
нищо особено не се е случило вкъщи или в работата ми тогава
при теб ако има събитийност ще е по-скоро от сатурновия възврат, който рядко минава незабелязано

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Лунните възли
« Отговор #49 -: Май 26, 2015, 11:52:52 am »
Знаеш ли излъгах те, СЛВ когато ми е съвпаднал с ИЦ е било 1998 , приеха ме в едно от най-добрите училища да уча, за което много мечатех и ми даде значителна насока на живота. Второто важно разбрах за плановете на родителите ми да сменим мястото си на живот и след три години беше вече факт... отново съдбовно , повече не се върнахме в родния ми град... освен за почивка.
Когато СЛВ е бил на МЦ нищо особенно , но мога пак да го свържа с преместване настъпило 2-3 месеца преди това. Ако не гледаме точен момент.
« Последна редакция: Май 26, 2015, 01:38:09 pm от greg07 »

drunkenmastah

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Лунните възли
« Отговор #50 -: Май 26, 2015, 12:07:36 pm »
Цитат
Be extra thoughtful on Monday, May 25, as there are a host of frictional aspects going on! For some, a turning of a corner. For others, a wild ride!

We have Venus square Uranus, and Mars square Neptune. Add the Moon in Virgo square Saturn, square the Sun, opposed Neptune, and square Mars, and it seems we have a Grand Mutable Cross in play! This is a very challenging configuration, and pulls in multiple directions simultaneously.

Areas most affected are the first 10 degrees of Gemini, Virgo, Sagittarius, and Pisces. These aspects indicate serious gear grinding, with some hard edges across multiple vectors.

Add Venus square Uranus, and we also have 17-23 Aries, Cancer, Libra, and Capricorn under stress! As Venus opposed Pluto on May 21-22, anticipating this square to Uranus and setting a Cardinal T square into motion, this is the first of these T squares that will roll through across the next few weeks.

So if you can, take it easy, take it slow, and don’t do anything that could get you into trouble. If there’s a hard edge, don’t take it personally. Be practical, and as clear as possible. If a growth opportunity comes up, take it, but try not to nitpick, worry, or be too critical.

This seems to be a time of endings and transitions anyway, with a quickening and a degree of resignation in the air. And of course, don’t get discouraged when things get too heavy. Find your source of inspiration, lighten up, and remember that with Mercury retrograde, things are not as they seem, and much will turn out differently than expected!
На кратко...
Тия с посочените градуси по-горе,да бъдат по внимателни през следващите дни (25 - 31 май)...
Удря ме в 5-та,9-та и 8-ма къща...
I am myself,no games to be played.No script to be written,no scene to be made...

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #51 -: Май 26, 2015, 04:21:15 pm »
На кратко...
Тия с посочените градуси по-горе,да бъдат по внимателни през следващите дни (25 - 31 май)...
Удря ме в 5-та,9-та и 8-ма къща...

ще видим какви ще ги накъдрим - при мен Асц е в действие и се активира един "транзитен" йод :) - Уран участва много активно ... :) засега е поносимо - нищо извън най-широките норми.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Лунните възли
« Отговор #52 -: Май 26, 2015, 04:47:27 pm »
На кратко...
Тия с посочените градуси по-горе,да бъдат по внимателни през следващите дни (25 - 31 май)...
Удря ме в 5-та,9-та и 8-ма къща...
  Уран вече подмина точната опозиция с моята Венера У2, У9 на 18гр везни, какво да внимавам-набързо ми похарчи получените неочаквано пари от чужбина, с това вадене на зъби, уфф- Уран У6

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Лунните възли
« Отговор #53 -: Май 27, 2015, 12:08:38 am »
Обърнаха ми се възлите - очистих се от старото най-сетне /изчерпани приятелства и отношения, странични пътeчки etc. и съм rdy to go  :) .
Кофти беше единствено за близките ми - "много безчувствен, като робот", но трябваше.

drunkenmastah

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Лунните възли
« Отговор #54 -: Май 27, 2015, 02:46:03 pm »
I am myself,no games to be played.No script to be written,no scene to be made...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Лунните възли
« Отговор #55 -: Май 27, 2015, 07:00:47 pm »
http://bairaveebalasubramaniam.com/2015/05/25/grand-air-trine-nodal-kite-northsouth-node-7-libra-aries-ceres-8-aquarius-sunmarsmercury-retrograde-3-11-gemini/
Ето още нещо интересно,което тече в момента...
Това какво е?
Ако владееш добре английския сподели на български, какъвто е форумът тук...

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Лунните възли
« Отговор #56 -: Май 27, 2015, 08:28:02 pm »
в две карти с такава натална конфигурация

 – публично "обезглавяване" + раздори на семейния фронт, НО

....новия цъкъл на Сатурн ще даде това, което е засято в предходния такъв

p.s. да се погледне и прогресивната Луна...

Е, дано да ме подмине публичното обезглавяване.  :) Иначе в първия цикъл много посях, малко пожънах... дано поне във втория да събирам реколтата. Възврата ще е в 5-ти дом, близо до К6.

Прогресивната луна по това времеточно ще влезе в лъв, на 0 гр и нещо, все още в 1ви натален дом   :o Още по-интересно се очертава.

Цитат
Знаеш ли излъгах те, СЛВ когато ми е съвпаднал с ИЦ е било 1998 , приеха ме в едно от най-добрите училища да уча, за което много мечатех и ми даде значителна насока на живота. Второто важно разбрах за плановете на родителите ми да сменим мястото си на живот и след три години беше вече факт... отново съдбовно , повече не се върнахме в родния ми град... освен за почивка.
Когато СЛВ е бил на МЦ нищо особенно , но мога пак да го свържа с преместване настъпило 2-3 месеца преди това. Ако не гледаме точен момент.

И мен ме наведе мисълта за ново местене, но честно казано ми писна до немай къде от местеници 10 год, та не съм много навита. Но то няма да ме пита , ако това трябва да е проявление. Иначе слънчевото затъмниене от септември ще ми е 5 гр от ИЦ. А слънчевото от март ми беше точно върху мерка, У4,12.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Лунните възли
« Отговор #57 -: Май 27, 2015, 09:04:43 pm »
През 2002г. съм имал подобен транзит и не си го спомням с нещо кой знае какво - бях се преместил в хубаво училище, бях сменил средата, но отва си беше в следствие на квадратурата на възлите и тр. на Плутон през МЦгодина по рано.

Flora, разгледай си пр. и дир. аспекти към ИЦ/МЦ и управителите им за да получиш информация за очертаваща се промяна.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3357
Re: Лунните възли
« Отговор #58 -: Май 28, 2015, 09:01:30 am »
Някой дали се сеща в другите форуми се беше коментиран случай, в който съпругата на един мъж умира при аспект на нодалната ос с луната, не помня прогресия или транзит беше...
Frankly, my dear, I don't give a damn.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Лунните възли
« Отговор #59 -: Май 28, 2015, 03:20:31 pm »
имаше нещо подобно в картата на Милен Добрев свързано с Възлите , видяхме го наскоро , но не помня точно какъв беше аспекта.