Автор Тема: Завист-ревност  (Прочетена 16352 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Завист-ревност
« Отговор #45 -: Юни 07, 2014, 07:35:01 pm »
Всеки човек е изпитал чувство на завист,породено от ревност ,в следствие вътрешно неудовлетворение-Луна/Венера ,оста 2/8 -ми ,Сатурн. Анализирайки ситуацията (Меркурий /Луна /Дева) ,разбираме причините защо(транзити,прогресия ) така реагираме и правим постъпки за разрешаването или пък не правим нищо(натал + среда+време /период) и същата -завистта,става хронична ,подобна на  болест:)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Завист-ревност
« Отговор #46 -: Юни 07, 2014, 07:43:52 pm »
Моето обкръжение е такова, че няма на какво да му се завижда, не че аз съм цъфнала и вързала.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Завист-ревност
« Отговор #47 -: Юни 07, 2014, 09:46:02 pm »
Всеки човек е изпитал чувство на завист,породено от ревност ,в следствие вътрешно неудовлетворение-Луна/Венера ,оста 2/8 -ми ,Сатурн. Анализирайки ситуацията (Меркурий /Луна /Дева) ,разбираме причините защо(транзити,прогресия ) така реагираме и правим постъпки за разрешаването или пък не правим нищо(натал + среда+време /период) и същата -завистта,става хронична ,подобна на  болест:)

Замислям се дали съм завистлива. Не съм, а имам показатели като по учебник.
Нямам аспект Луна Венера, но Луната ми е в Овен - знак опозиция на венерините Везни и в муданен дом на Венера - на К7. В опозиция е и на Плутон, който е У2 и е в знак на Венера. Плутон, като У2 е в опозиция на У8, управляван от телешка Венера. Да не говорим, че Сатурн ми е в Дева срещу Слънцето. Мисля, че изпълнявам всички условия да съм завистлива по тази логика.
Е, не съм. Предпочитам да имам, но сама да си го купя. Харесвам неща у другите, но ги глудам като интересна придобивка, която аз не съм се сетила, че съществува. Ако мога, си го купувам. Не се изяждам от яд, че някой има нещо, което аз нямам. Склонна съм да кажа кое от къде съм придобила, ако ме питат. Не ме интересува, че и друг го има. Не съм от тези, които сън не ги хваща, че приятелката си е купила нещо си от някъде си  :57:
Едно ме е яд само на света и то е прекалено лично да го кажа. Но и тук не завиждам, а само ме е яд, че така се получи. И знам, че сама съм си виновна  :lol_hitting:

ПП - И да, ревнива съм към моето  :D но не и завистлива към чуждото.
« Последна редакция: Юни 07, 2014, 09:47:41 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Завист-ревност
« Отговор #48 -: Юни 07, 2014, 10:14:19 pm »
Четейки поста ти си наумявах как да те питам дали си ревнива. И гледам, че в последно изречение си го написала.
И аз съм като теб ревнив, но не завиждам. Не знам какво е това даже, като че ли при Марсовите знаци - скорпион и овен най - често наблюдавам завист. :) Има и нещо и от Сатурн. :)
« Последна редакция: Юни 07, 2014, 10:17:18 pm от AzaZaeL »

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Завист-ревност
« Отговор #49 -: Юни 07, 2014, 10:41:41 pm »
Четейки поста ти си наумявах как да те питам дали си ревнива. И гледам, че в последно изречение си го написала.
И аз съм като теб ревнив, но не завиждам. Не знам какво е това даже, като че ли при Марсовите знаци - скорпион и овен най - често наблюдавам завист. :) Има и нещо и от Сатурн. :)

Ми не знам, не е по-скоро Плутон? Овните около мен не са така прикрити, а по-скоро добродушно-експанзивни, добронамерени... Но и моята Луна е марсова и в опозиция на Плутон - в астрологията нищо не е еднозначно  :08:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Завист-ревност
« Отговор #50 -: Юни 07, 2014, 10:55:19 pm »
За материални неща не завиждам - имам и мога да си позволя всичко, което ми е необходимо. От по-големите придобивки много неща не мога да си позволя, но имотните въпроси не са ми култ - апартаменти, скъпо обзавеждане, коли... На чужда красота също не завиждам, както и на чуждия ум. В това отношение не се чувствам много ощетена. То за какво остава да завиждам - за гаджета? И тази завист ме е подминала, навремето не се оплаквах от такива липси. Може би ако видя, че на някой най-важните неща в живота са му се подредили без да полага усилията, които аз полагам. Но и тук никога не знаеш какво му е коствало на човека да има хубава работа, кариера, дом, добро семейство и хубави деца. Зад всичко това стои не само късмет, а в повечето случаи много усилия и компромиси.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Завист-ревност
« Отговор #51 -: Юни 07, 2014, 10:57:56 pm »
Някой да направи тема за завистта. ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Завист-ревност
« Отговор #52 -: Юни 07, 2014, 10:59:05 pm »
Мисля, че вече имаме такава някъде из архивите.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4553
Re: Завист-ревност
« Отговор #53 -: Юни 07, 2014, 11:01:27 pm »
Ами тука сме само духовни-чки,извисени,кой да направи..

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Завист-ревност
« Отговор #54 -: Юни 07, 2014, 11:46:55 pm »
Ами тука сме само духовни-чки,извисени,кой да направи..

Е, ама що така с рогата? Не сме идеални. Аз, например, компромиси не мога да правя. Ето, и Лили се чувства добре в кожата си - важното е, че това, което не ни харесва и можем да го променим, го правим със собствени усилия и без да се тръшкаме пасивно на дивана и да рием с копита и пара от ноздрите по чуждото  :D

Не ме вълнува чуждата незадоволеност  :08: Нали така, Лил?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Завист-ревност
« Отговор #55 -: Юни 07, 2014, 11:50:16 pm »
Не ме вълнува чуждата незадоволеност  :08: Нали така, Лил?

На извисените сигурно не им се и завижда  ;D

В интерес на истината, мен не ме интересува кой евентуално би ми завидял, за мен е по-важно да се старая аз да не изпитвам такива чувства.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Завист-ревност
« Отговор #56 -: Юни 08, 2014, 12:42:44 am »
За мен хората, които демонстрират ангелоподобие и прекомерна извисеност са лицемери.  :d030:
Разсъждавайки обратно, истинските хора са тези, които демонстрират демоноподобие ли?
 :engel016:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Завист-ревност
« Отговор #57 -: Юни 08, 2014, 12:48:27 am »
Ангелоподобни все още не съм срещала. Но някои хора много ги бива да се правят, че са все "над нещата". Това нещо не го умея - обикновено всичко изживявам бурно, трудно ми е да остана безучастна и да махна безразлично с ръка.
Лили, хората не се раждат извисени, иначе нямаше Господ да заръча "Стремете се да бъдете съвършени!" , казал е "стремете се", защото е наясно с човешката природа


akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Завист-ревност
« Отговор #58 -: Юни 08, 2014, 01:00:26 am »
Ми не знам, не е по-скоро Плутон? Овните около мен не са така прикрити, а по-скоро добродушно-експанзивни, добронамерени... Но и моята Луна е марсова и в опозиция на Плутон - в астрологията нищо не е еднозначно  :08:
Не съм забелязала скорпиони около мен да са завистливи, плутонианците пък най-малко ще тръгнат да завиждат за каквото и да е, при положение, че вътрешната им природа е да се стремят към всичко сами, разчитайки на собствените сили, и на помощ отгоре  :)
Най-завистливите, които познавам лично са една моя братовчедка и нейната майка,
първата е със Слънце в козирог, Луна телец, Венера и Марс водолей- наглед е общителна, дружелюбна личност, поне такова впечатление оставя у хората, но в действителност завижда цял живот на нейни приятелки и колежки, нейната майка е слънчев овен с рачешки Марс- тя освен завистлива е и много хитра и зла жена

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Завист-ревност
« Отговор #59 -: Юни 08, 2014, 02:13:35 am »
Всеки би могъл да изпита завист, човешко е. Не е само до хороскопа, обикновено когато човек приема нещата-"защо не мен", или винаги намира, че неговата съдба е несправедлива към него  спрямо тази на другите хора. Че има тежки съдби-има, тези които приемат жребия се борят, не се чувстват да са зад борда. Иначе, астрологично някъде се говори за предизвикателни аспекти на слънцето  и завистта. Но и това зависи от развитието на човек, което не може да се види в хороскопа, предполагам невинаги. ;)
Примерно и духовни водачи и известни хора са с наквадратени светила и прочие, а са извадили хубавия потенциал на това.
Има и от възпитанието в детството-и от фенотипа и от средата-за завистта. Не съм се извисила още както ми заръча мама, разпознавала съм и в себе си това чувство. Разбирам, че вие никога не сте и се радвам за вас. :08: