Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 93657 пъти)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Общи хорари
« Отговор #480 -: Септември 19, 2022, 03:29:27 pm »
Съдбата ме събра с трима непознати мъже по проект,  който от майтап започва да набира скорост и може скоро да замре навеки или да се превърне в сериозен бизнес стартъп, в който "инвестиционните ангели"  да ни замерят с пачки оттук до Луната и на връщане на зиг-заг. Пурва фаза е изненадващо спечелена. Теорията на късмета дава шансове и за нататък. Нещата могат да бъдат реалистични и постижими.
Мен не ме вълнува самият проект,  харесва ми да мечтая,  разгръщам,  фантазирам и научавам. Нещо ново,  нетипично,  различно и случайно.

Обаче сме 4-ма напълно непознати, някакво провидение ни комплектова,  имената си научаваме,  да не говорим за друго.
Мен ме вълнува,  както се вижда,  справедливостта в орталъка,  разпределянето на порциите,  лакомията,  изритването, изклащането, договорките и уговорките,  мъжката дума.
До колко сме равни? Проектът майка или мащеха е? Като другари падаме в боя или мародерите са в храстите?

Много въпроси. И пръстите на ръката не са равни,  но се надявам,  че ми хващате мисълта.
По този хорар ми отговориха Ребека с отрицателна прогноза, Рени, която каза каква е позицията на четирима ни в проекта и Сафо, която даде шанс.
На втора фаза проектът спечели трето място. Чувствата ми са смесени. Това място има само лаври, няма финансиране. Победители са правилните хора. Имам чсещане, че съм използвана за пълнеж с предварителна нагласьовка. От друга страна отличието все пак показва, че имаме замисъл и стойност.
Беше удоволствие да работим по проекта, с желание, последователно и отговорно, с много смях и лекота, излизане от ежедневието на рутината, чаках си срещите. По програмата проектът приключи дотук. Не съм сигурна още дали изобщо го приключихме или ще намерим сили и желание да търсим други врати, все ми се иска да вярвам, че Сафо не е дала случайно оптимистичен развой. Към момента тронова Луна е в последен аспект сектил с едно Слънце, което може и да е у8. Ретрограден сатурн у1 на к2, луната в 7. Това при положение, че питам в хорар: а сега накъде?  По транзит опозицията Меркурий юпитер е в добър аспект с мой Уран, а тримата са замесени по домове и символика от самото начало в цялото събитие от живота ми.
Това е, мацки. Браво на вас, Сафо и на теб!! С теб не сме приключили  ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Общи хорари
« Отговор #481 -: Септември 19, 2022, 04:15:44 pm »
Люба, благодаря за обратната връзка.
"А, сега накъде ?", приемаме, часът, в който си постнала коментара ? Местоположение ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Общи хорари
« Отговор #482 -: Септември 19, 2022, 09:54:51 pm »
Нещо такова трябва да е картата, ако приемем въпроса за адекватен. На мен ми е доста криво заради конкуренцията, която спечели, както се вижда в картата. И пари няма, ясно е.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Общи хорари
« Отговор #483 -: Септември 20, 2022, 10:18:13 am »
Люба, и Сатурн, и Луна са, в знаци, където имат сила, в ъглови домове, което дава възможност за "бъдеще/като ново начало".  И Сатурн, и Луна са във фаза, в която намаляват, т.е. няма какво повече, тук, да расте и значи, че  са предимно материално ориентирани, търсещи резултат, който може да се "пипне", но понеже във въпроса акцента е бъдеще- след време ще се ползва това, което сега е посято/ третото място/ . Ситуацията ще се промени и тогава напред. Луната има само положителни сходящи аспекти.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #484 -: Септември 20, 2022, 11:27:09 am »
Нещо такова трябва да е картата, ако приемем въпроса за адекватен. На мен ми е доста криво заради конкуренцията, която спечели, както се вижда в картата. И пари няма, ясно е.
А сега напред към нов проект, финансиране ще има, пари за тебе също

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Общи хорари
« Отговор #485 -: Септември 20, 2022, 07:50:54 pm »
Вчера и днес са ми направо тройно критични дни.
Вчера звъннах на дежурните колеги да проверя как стоят нещата в училище, понеже имам цяла следваща седмица дежурство , научих за отписани ученици и то не един и двама. Днес отново има такива и то все хубави деца, отличници.
На всичкото отгоре ще има конкурс за нов шеф и не се знае сегашната ще се пребори ли.
Чух се с няколко колеги, всички са като попарени от неочаквания развой. Отделно подехме две инициативи , които уж бяха за добро, но се оказаха с обратен ефект.
Въпросът ми е- Предстои ли закриване/ край на училището? Няма кой да го затвори, сами ще се закрием при липса на средства .
Ето как ме мъчи тр. Плутон по ос 2/8.
Давам обратна връзка по хорара.
Не само не го закриха, ами и шефката намери финансиране и ремонтира почти всичко.
В момента станахме  “трън в очите” на конкуренцията. В колектива дойдоха свестни нови колеги.
Шефката предупреди, че догодина няма да има пари за бонуси, но за заплати ще има, а и със случващото се се надяваме да привлечем нови деца.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #486 -: Септември 20, 2022, 08:20:51 pm »

Въпросът ми е- Предстои ли закриване/ край на училището? Няма кой да го затвори, сами ще се закрием при липса на средства .

Училището няма да закрият, въпреки неяснотите около и в него – гледам го по 3д, а парите на училището по негов 2-ри или 4-ти за питащата.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Общи хорари
« Отговор #487 -: Септември 21, 2022, 01:48:50 am »
Благодаря на Рени и Акрукс за коментарите с кураж 🌹🌸🏵️

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Общи хорари
« Отговор #488 -: Септември 21, 2022, 06:02:15 am »

Въпросът ми е- Предстои ли закриване/ край на училището? Няма кой да го затвори, сами ще се закрием при липса на средства .

Училището няма да закрият, въпреки неяснотите около и в него – гледам го по 3д, а парите на училището по негов 2-ри или 4-ти за питащата.
Най- точно е било тълкуването на Люба с пеивличането на средства директно от МОН, както и това, че оставам там- бях пуснала хорар и за работа в друго.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Re: Общи хорари
« Отговор #489 -: Септември 21, 2022, 09:02:30 am »
Корея, благодаря за ОВ. Успех!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #490 -: Септември 21, 2022, 05:58:17 pm »

Въпросът ми е- Предстои ли закриване/ край на училището? Няма кой да го затвори, сами ще се закрием при липса на средства .

Училището няма да закрият, въпреки неяснотите около и в него – гледам го по 3д, а парите на училището по негов 2-ри или 4-ти за питащата.
Най- точно е било тълкуването на Люба с пеивличането на средства директно от МОН, както и това, че оставам там- бях пуснала хорар и за работа в друго.
Нагледно уотабаутизъм  :)

Въпросът ти беше ще закрият ли училището, отговорила съм, че няма да го закрият.  Точка!


akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #491 -: Септември 21, 2022, 06:10:17 pm »
Вчера и днес положението е плачевно, вече сме минус два класа деца като бройка.
Писах, че в съседно училище ще търсят учители. Имам шанс, жената на шефа ми е бивша колежка.
Ще започна ли работа другаде от септември?
имаш шанс за нова работа – Луната ще извърши пренос на светлина между Юпитер У11 и Сатурн У1
Ето го другият въпрос, на който съм отговорила, че имаш шанс за друга работа (в случай, че загубиш настоящата).
Хубаво е, че не се е наложило да се местиш и успешна нова учебна година!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Общи хорари
« Отговор #492 -: Септември 21, 2022, 07:51:48 pm »
Акрукс, ти си си ти.
Написала съм , че Люба беше най- близо до тълкуването и на черното няма как да се каже бяло.
Видяла е някак тия средства за нова дограма, мебели, библиотека . Никой не е очаквал МОН да си разтвори кесията баш за нас.
Колкото до работата, изобщо не съм кандидатствала, за да имам шанс другаде- разбра се , че ще ни има още преди да обявят свободни работни места .
Благодаря за пожеланоето. Ти си познала нещо в тълкуването мо за солара, но като дойде времето и ако се случат нещата, ще пиша в темата за солари.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

HRISKA

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
Re: Общи хорари
« Отговор #493 -: Септември 22, 2022, 08:40:21 am »
Здравейте!

един малко оплетен казус, не знам по кой дом да гледам. Имаме изчезнала котка, която се отглежда на работно място. Сестра ми пита " Ще намеря ли Диянчо?" Лично си задава въпроса. Вие как ги виждате нещата?
Благодаря!

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Общи хорари
« Отговор #494 -: Септември 22, 2022, 10:41:55 am »
Според мен ще го намерят Дианчо  :) скоро,той си е там не е тръгвал някъде,на видно място си е,ама не го виждат.Ще се покоже.Работата и домашните любимци все са по 6 дом -Луната,отделно единият съуправител на 6 дом Слънцето ще направи съвпад с ретро Меркурий-ест.сигниф. на дом.любимци.